Jesteś tutaj
Strona główna > Gadżety

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru legowiska dla psa?

legowiska dla psa
Legowiska dla psa to prywatne terytorium Twojego pupila!

Każdy, szczęśliwy posiadacz psa, wie jak ważny jest dla niego odpoczynek po dniu całym zabawy. Nie tylko ludzie lubią się wygodnie położyć, ale psy również. Dlatego ważne jest to, abyśmy zadbali o miękkie i wygodne legowisko dla naszego pupila. Jest kilka ważnych elementów, na które należy zwrócić uwagę podczas wybierania legowiska dla psa.

Materiał, z którego wykonane jest legowisko oraz jego rozmiar

Wybierając legowisko dla psa, to właśnie na materiał powinniśmy zwracać szczególną uwagę, ponieważ to w dużej mierze od niego zależy, czy nasz pies będzie chętnie przebywał na swoim posłaniu. Powinien on być więc miękki w dotyku, aby dawać psu duży komfort, ale również łatwy w utrzymaniu czystości. Najlepiej, gdyby materiał ten był również wodoodporny oraz wytrzymały na liczne zadrapania i rozdarcia. Podczas zakupów powinniśmy również zwrócić uwagę na wypełnienie. Gdy będzie go mało lub gdy będzie niskiej jakości szybko zmieni swój kształt i stanie się twarde i nieprzyjemne dla psa. Dlatego warto zainwestować w dobrze wypełnione legowisko, którym nasz pies cieszyć się będzie dłużej. Poszukując odpowiedniego legowiska dla psa powinniśmy także zwrócić uwagę na rozmiar. Nie należy wybierać legowiska biorąc pod uwagę psa, który leży zwinięty. Powinniśmy zwracać uwagę na całą długość psa, dzięki czemu będzie on mógł rozłożyć się na swoim posłaniu wygodnie.

Dbanie o czystość

Legowisko dla psa może stać się siedliskiem sierści, jedzenia, zabawek i innych zbędnych rzeczy. Dlatego należy pamiętać o regularnym sprzątaniu tego miejsca. Najlepiej służy do tego odkurzacz, który wciągnie całą sierść i inne rzeczy, które znajdują się w legowisku. Odkurzać należy je co najmniej raz w tygodniu. Trzeba także pamiętać o praniu legowiska dla psa. Niektóre z nich posiadają jedynie wyciąganą wyściółkę, a niektóre całe wykonane są z materiału. Pranie legowiska jest konieczne do zachowania odpowiedniej czystości, dlatego powinno się to robić przynajmniej raz w miesiącu. Przed ponownym udostępnieniem psu legowiska należy go dokładnie wysuszyć. Wilgotne legowisko może sprzyjać rozwijaniu się bakterii i również powodować różne choroby u pupila.

Przy wyborze legowiska dla psa bardzo ważne jest również to, abyśmy wzięli pod uwagę rozwój pieska. Kupując legowisko do szczeniaka musimy wiedzieć, że szybko on z niego wyrośnie, a więc warto zdecydować się na większy materac, który będzie służył psiakowi dłużej. Dzięki temu piesek już od pierwszych chwil będzie przyzwyczajał się do swojego miejsca do spania i nie będzie nękał swoich właścicieli wchodząc na kanapę.

Dodaj komentarz

Top