Jesteś tutaj
Strona główna > Lifestyle

Znajdź czas na wiosenne spacery z dzieckiem!

Kilkuletnie maluchy zazwyczaj są aktywne i trudno im znosić długotrwałe siedzenie w domu. A na to przeważnie są skazane, gdy za oknem jest brzydka pogoda. Jednak czy w czasie deszczu dzieci muszą się nudzić?

Po parku i okolicach

Jeśli nie chcemy, by nasza pociecha spędziła deszczowe popołudnie przed telewizorem albo z tabletem w rączkach, zabierzmy ją na spacer. Na nóżki włóżmy jej kolorowe kalosze dziecięce, ubierzmy ją w płaszcz przeciwdeszczowy i wyjdźmy na kilka kwadransów z domu. Możemy pochodzić z nią po dobrze znanych miejscach, by dziecko zobaczyło, że podczas deszczu wyglądają nieco inaczej. Możemy zabrać je do pobliskiego parku, by usłyszało szum wielu kropel uderzających o liście drzew. Tam będzie mogło również bezkarnie poskakać po kałużach, bo chyba nie ma malucha, który by tego nie lubił. Wysokie kalosze dziecięce sprawią, że jego garderoba nie ucierpi podczas takiej zabawy. A wybierać możemy np. spośród takich modeli: https://www.mimoda.pl/pol_m_Buty-dzieciece_Kalosze-dzieciece-196.html.

Blisko rzeki albo stawu

dziewczynka w kaloszach i z parasolkąPodczas deszczu warto zabrać dziecko nad wodę. Może być to podmiejski staw albo rzeka płynąca przez miasto. Tam będzie mogło poobserwować krople deszczu padające na taflę zbiornika wodnego. Jeśli nigdy wcześniej nie widziało czegoś podobnego, może je zadziwić takie zjawisko. Wówczas zafascynowane będzie się wpatrywać przez dłuższą chwilę w kręgi powstające na powierzchni stawu po uderzeniach pojedynczych kropel. Być może jego zachwyt udzieli się i nam, i przypomnimy sobie, jak wiele radości mogą sprawić proste rzeczy.

Po ogrodzie botanicznym

Gdy pada deszcz, powietrze się oczyszcza i jest zdrowsze niż na co dzień. Wykorzystajmy to, spędzając trochę czasu wśród zieleni. Dzięki temu, że nasza pociecha została zaopatrzona w kalosze dziecięce i niestraszne jej kałuże oraz mokra trawa, możemy zabrać je na przykład do miejskiego ogrodu botanicznego. Tam oprócz pięknie zielonych, wysokich drzew będzie mogło zobaczyć kwitnące krzewy i niezliczone ilości barwnych kwiatów. Po deszczu będą pachnieć jeszcze intensywniej. Jeśli dziecko ma wrażliwy węch, na długo zapamięta taką wycieczkę i na jej wspomnienie się cieszyć jeszcze po wielu latach.

Blisko zwierzątek

Uroczą cechą kilkulatków jest ich ciekawość. Pytają niemal o wszystko, zatem możliwe, że ich zainteresowanie wzbudzą również stworzenia pojawiające się na ścieżkach i chodnikach tuż po ustaniu deszczu. Ciekawy maluch będzie mógł na przykład odbyć spotkanie ze ślimakiem i przyjrzeć mu się równie intensywnie, co zwierzątko jemu. Przy tej okazji opowiedzmy mu coś ciekawego o ślimakach – dlaczego mają muszle i czy kiedyś wychodzą ze swoich domków.

Każdy spacer z dzieckiem daje sposobność do rozmowy z nim i pokazywania mu świata. Wykorzystajmy zatem każdą okazję, by w ten właśnie sposób budować więź z naszą pociechą i okazywać zainteresowanie jego dziecięcymi sprawami. Doskonale zaprocentuje to w jego przyszłości.

Dodaj komentarz

Top