Jesteś tutaj
Strona główna > Biznes

Jak założyć sklep internetowy?

W dzisiejszych czasach handel w coraz większym stopniu przenosi się do internetu. W sieci bowiem, sklepy otwarte są całą dobę, a zakupy można zrobić nie ruszając się z ulubionego fotela. Jednak założenie własnego sklepu online, wymaga sporych nakładów zarówno pracy jak i czasu, a dodatkowo przynajmniej podstawowej wiedzy z zakresu programowania. Jakby tego mało, wraz z rozwojem technologii i możliwości, wzrastają także oczekiwania klientów. Dlatego  dobry sklep internetowy,  powinien ewoluować wraz z pojawiającymi się w branży projektowania stron www trendami.

Jak więc założyć sklep internetowy, który będzie funkcjonalny i atrakcyjny, a przez to bardziej przyjazny dla potencjalnych klientów – a dzięki temu przyniesie nam zysk? Jak się okazuje, wystarczy dobry pomysł, trochę wiedzy z zakresu programowania oraz spore nakłady pracy i czasu.

Pierwszy krok – silnik sklepu

Silnik sklepu internetowego, to nic innego jak oprogramowanie, które pozwala na dodawanie, edycje i personalizację treści na naszej stronie. Można powiedzieć, że będzie on szkieletem naszego sklepu. To właśnie tego typu skrypty, zapewniają płynne działanie strony, pozwalają dodawać nowe przedmioty do list sprzedażowych a także pomagają zatrzymać klienta – chociażby przez wtyczki pozwalające na prowadzenie mailowego newslettera.

Na rynku możemy znaleźć bardzo wiele, lepszych lub gorszych skryptów, które pozwalają na prowadzenie sklepu internetowego. To, na który powinniśmy się zdecydować, zależne jest od kilku czynników, takich jak:

  • Nasza umiejętność obsługi takich programów,
  • Wiedza z zakresu programowania,
  • Wielkość sklepu,
  • Ilość sprzedawanych przedmiotów,
  • Przewidywany ruch na stronie.

Każdy skrypt oferuje bowiem mniejsze lub większe możliwości w każdy z tych zakresów. Dla profesjonalnego i rozbudowanego sklepu online, lepiej będzie wybrać skrypt, który daje nam największą funkcjonalność, wsparcie techniczne i efektywność – jednym z takich skryptów jest Magneto, mimo że wymaga on sporej wiedzy z zakresu programowania, a sama nauka obsługi programu do najprostszych nie należy, to możemy za jego pomocą stworzyć w pełni profesjonalny, przejrzysty a przede wszystkim wygodny dla użytkownika sklep internetowy.

Jeżeli szukasz pomocy specjalistów, którzy przygotują dla ciebie własny sklep internetowy, sprawdź ofertę dostępną tutaj..

Najważniejsze cechy dobrego sklepu  internetowego.

Po pierwsze responsywność – czyli dostosowanie. Chodzi tu oczywiście o dostosowanie wyglądu, rozkładu i treści wyświetlanych na stronie do wszystkich możliwych urządzeń. Statystyki wskazują bowiem, że prawie połowa wyszukiwani w internecie, dokonywana jest przy pomocy telefonów i tabletów – dlatego bardzo ważne jest, by wyświetlane w serwisie treści, było przejrzyste i dobrze widoczne w każdej rozdzielczości i szerokości ekranu.

Przejrzystość i łatwość użytkowania to kolejne bardzo ważne cechy dobrego sklepu www. Trzeba pamiętać, że na pozyskanie uwagi potencjalnego klienta w internecie mamy zaledwie kilka sekund. Jeśli osoba szukająca danego produktu, nie odniesie pozytywnego „pierwszego wrażenia”, bardzo szybko wróci do wyników wyszukiwania i zrobi zakupy u konkurencji.

Dodaj komentarz

Top