Jesteś tutaj
Strona główna > Kuchnia i zdrowie

Jak zajść w ciążę? Sprawdzone sposoby na poczęcie

Niektórym parom poczęcie dziecka nie sprawia większych trudności. Inne muszą dołożyć większych starań, by za 9 miesięcy powitać na świecie malucha. Istnieje jednak kilka powszechnych zaleceń, które mogą ułatwić poczęcie, jak na przykład pozycja seksualna czy dieta. Kiedy te sposoby okażą się zawodne, wówczas możemy już poważnie myśleć o wizycie u specjalisty.

Dni płodne

Na poczęcie najważniejszy wpływ ma owulacja kobiety, która występuje około 14 dni przed końcem cyklu menstruacyjnego, dlatego poczęciu sprzyja współżycie w okolicach tego dnia. Jednak precyzyjne wyliczenie dni płodnych może być trudne, zwłaszcza gdy kobieta używa tradycyjnej metody – kalendarzyka. Dlatego warto, aby wykonała ona domowy test owulacyjny (dostępny w aptekach i drogeriach), który jednoznacznie wskaże, czy dany dzień jest dniem płodnym.

Tryb życia

Na poczęcie wpływa także prowadzony tryb życia. Warto więcej się ruszać – jeździć na rowerze, biegać czy po prostu spacerować, ale również zmienić dietę. Przede wszystkim należy zrezygnować z fast-foodów i żywności z dużą zawartością chemii, a postawić na produkty z dużą ilością witaminy A. Panowie dodatkowo powinni wzbogacić dietę w witaminę C i cynk, które poprawiają ruchliwość plemników, a tym samym zwiększają płodność.

Pozycja seksualne

Dopełnieniem dla diety i owulacji okaże się zastosowanie określonych pozycji seksualnych, które są w stanie w dużym stopniu przyczynić się do szybszego poczęcia dziecka. Choć naukowcy do tej pory nie udowodnili, że konkretna pozycja seksualna jest wystarczająco skuteczna w staraniu się o dziecku, to na pewno nie zaszkodzi sprawdzenie tego w praktyce.

Ważne jest, aby podczas stosunku penis mógł jak najgłębiej dostać się do pochwy, w ten sposób skraca się droga, jaką będą miały do pokonania plemniki w drogach rodnych kobiety. Jednak liczy się nie tylko pozycja seksualna, gdyż jak twierdzą lekarze, każda pani starająca się o dziecko powinna leżeć po współżyciu przez ok. 15 minut z nogami w górze. W ten sposób męskie nasienie dłużej przebywa w okolicy szyjki macicy i ma większe szansę na dotarcie do komórki jajowej. Drogę tę ułatwi także zaciskanie mięśni Kegla przez kobietę.

Pozycja seksualna – misjonarska

To dość klasyczna pozycja seksualna, ale ułatwia ona poczęcie, gdyż kobieta ma w tym czasie szeroko rozstawione uda, więc penetracja jest dużo prostsza. Efekt zostanie również spotęgowany, gdy pod pośladki partnerki zostanie podłożona poduszka. W ten sposób mężczyzna łatwiej umieści swojego członka w pochwie kobiety. Pary, które uznają tę pozycję seksualną za zbyt monotonną, mogą ja nieco zmodyfikować. W tym celu kobieta zamiast leżeć na wznak, może opleść nogami biodra partnera lub trzymać stopy na jego torsie. (źródło: Women’s Health).

Pozycja seksualna – od tyłu

Ta pozycja seksualna nie jest zbyt lubiana przez panie, które nie mogą w ten sposób pozwolić sobie na zbyt dużą aktywność, ale chętnie wybierają ją panowie. Kobiety powinny się do niej jednak przekonać, jeśli cierpią na tyłozgięcie macicy. Może wówczas pomóc w zapłodnieniu. Poza tym pomoże także mężczyznom ze słabszym nasieniu. W tej pozycji seksualnej kobieta znajduje się „na czworakach”, a mężczyzna klękając za nią, wsuwa penisa do pochwy. W tym przypadku pośladki partnerki powinny być jak najbardziej uniesione ku górze.

Dodaj komentarz

Top