Jesteś tutaj
Strona główna > Różności

Wymiana wycieraczek samochodowych

Każdy posiadacz samochodu zdaje sobie sprawę z tego, że jego auto stanowi w zasadzie skarbonkę, do której stale wkładamy kolejne pieniądze. Jeśli chodzi o nagłe awarie, to zazwyczaj nie mamy zbyt wielkiego wyboru – decydujemy się po prostu na ich naprawienie, jeśli chcemy, aby auto jeździło i było bezpieczne zarówno dla kierowcy, jak i pasażera. Gorzej z regularną wymianą innych elementów.

Dla wielu osób dobrym sygnałem do wymiany rozmaitych części samochodowych jest po prostu… ich awaria. Tymczasem w wielu przypadkach będzie to decydować o naszym bezpieczeństwie na drodze, bo części mogą zepsuć się tak podczas jazdy po mieście, jak i na autostradzie. Zapomina się o tym, że wymiana m.in. wycieraczek samochodowych pozwala na spokojną i bezpieczną jazdę w praktycznie każdych warunkach.

wycieraczki samochodoweKiedy wymieniać wycieraczki?

Przede wszystkim warto wiedzieć, kiedy wycieraczki samochodowe powinny być wymienione w naszym modelu auta. Specjaliści są zdania, że warto to robić już co pół roku, zwłaszcza jeśli samochód stoi na zewnątrz bez żadnej osłony. Nie jest tutaj ważne, jak często ich używamy, choć oczywiście im częstsze użytkowanie, tym szybsze zużycie. Warto jednak pamiętać, że zazwyczaj wycieraczki samochodowe zrobione są z miękkiej gumy, która dobrze zbiera wodę, ale jednocześnie musi być delikatna dla szyb, aby ich nie porysować. Guma ta z czasem parcieje, co powoduje, że wycieraczki nie tylko zostawiają smugi, ale również nie przylegają tak dobrze do szyby czy mogą wręcz powodować widoczne gołym okiem rysy.

Wskazówki do wymiany wycieraczek

Niekiedy wycieraczki samochodowe trzeba wymienić pilniej albo wręcz przeciwnie – mogą jeszcze nieco czasu spędzić na szybie naszego auta. Można to poznać przede wszystkim po charakterystyce ich pracy. Jeśli na szybie pozostają smugi, zwłaszcza w centrum pola widzenia kierowcy, albo gdy woda nie jest zbierana dobrze u podstawy zaczepu, to wymiana wycieraczek jest wręcz zalecana. W przypadku, gdy smugi są bardzo szerokie i pojawiają się praktycznie na całej długości wycieraczki samochodowej, to specjaliści zalecają jak najpilniejszą wymianę, bo wycieraczki po prostu przestały spełniać swoją funkcję.

Wymiana – samodzielnie czy w salonie?

Jeśli decydujemy się na zakup wycieraczek w salonie samochodowym albo sklepie motoryzacyjnym, nawet internetowym choćby np. https://www.wycieraczkisamochodowe.pl/, to często w cenie produktu lepszej jakości będziemy mieli dostępną również opcję wymiany przez specjalistę. Warto się na to zdecydować, aby mieć pewność, ze wycieraczki są dobrze założone – zwłaszcza gdy nie mamy odpowiedniego doświadczenia. W przeciwnym wypadku klasyczne wycieraczki w formie piór możemy zazwyczaj bez większych kłopotów wymienić sami, jeśli tylko dobierzemy odpowiedni model.

Dodaj komentarz

Top