Jesteś tutaj
Strona główna > Biznes

Wyjazd integracyjny – jakie atrakcje zaproponować pracownikom?

Wyjazd integracyjny jest doskonałym sposobem na zgranie pracujących w naszym przedsiębiorstwie pracowników. Wspólny wypad na krótki urlop organizowany przez pracodawcę pozwala zatrudnionym u nas osobom poznać się z zupełnie innej – niezawodowej strony. Udany wyjazd firmowy musi jednać zapewniać pracownikom pewne atrakcje. W jaki sposób najlepiej zjednoczyć ze sobą pracowników? Oto kilka ciekawych przykładów!

Atrakcje dla pracowników w trakcie wyjazdu inyegracyjnego mogą przybrać różną formę. Wiele oczywiście zależy od tego, gdzie zamierzamy wysłać zatrudnione w naszym biznesie osoby i jakim budżetem dysponujemy na ten cel. Wybór różnych urozmaiceń wypadów firmowych jest obecnie naprawdę duży. Nasi pracownicy mogą zintegrować się ze sobą, a także „naładować baterię” przy rozmaitych atrakcjach i zabawach. Na jakie z nich zdecydować się najlepiej? Poniżej znajdziesz kilka ciekawych i sprawdzonych propozycji.

Wyjazd integracyjny – popularne atrakcje

  1. Paintball

Paintball to wspaniała zabawa, która doskonale sprawdza umiejętności pracy zespołowej jej uczestników. Tutaj nie liczy się siła, płeć lub wiek. Najważniejsze są przede wszystkim taktyka, celność oraz odrobina sprytu. Paintball zyskał w ostatnich latach wielu zagorzałych zwolenników. Tego typu atrakcja na wyjeździe firmowym to gwarant udanej zabawy pełnej adrenaliny oraz zdrowej rywalizacji. Istnieją dwa główne rodzaje rozgrywek paintballowych – na naturalnym podłożu (np. w lesie) lub w specjalnie zaaranżowanych lokacjach (speedball).

  1. Ścianka wspinaczkowa

Dobrym pomysłem na atrakcję podczas wyjazdu firmowego może być również ścianka wspinaczkowa. Dla niektórych pracowników prawdopodobnie byłoby to pierwsze podejście do sztuki alpinizmu. Tego typu zabawa wymaga co prawda odrobiny siły i sprawności fizycznej, ale mimo wszystko stanowi świetną i emocjonującą rozrywkę. Firmy zajmujące się organizacją wyjazdów firmowych i integracyjnych zapewniają oczywiście wspinaczkę w bezpiecznych warunkach pod okiem wykwalifikowanych specjalistów.

 

  1. Spływ kajakowy

Spływ kajakowy to świetny sposób na integracje grupy pracowników w przypadku, gdy wyjazd firmowy zlokalizowany jest w górskich terenach. Podobnie jak paintball lub ścianka wspinaczkowa zapewnia uczestnikom zabawy ogromną dawkę adrenaliny. Kajaki mogą również posłużyć do spokojnego i rekreacyjnego dryfowania po spokojniejszych wodach (np. jeziorach). Z tego też względu warto je rozpatrzyć podczas wypadów na Mazury.

 

  1. Orienteering

Pamiętacie jeszcze emocjonującą zabawę z dzieciństwa o nazwie „podchody”? Ta w nieco odmiennej formie może posłużyć jako ciekawa atrakcja na wyjeździe firmowym. Tzw. orienteering to wyzwanie polegające na odnajdowaniu poszczególnych ukrytych punktów na podstawie mapy i kompasu. Tego typu urozmaicenie wypadu integracyjnego zdecydowanie poleca się zwolennikom pieszych przechadzek. Orienteering angażuje uczestników zabawy do współpracy, analitycznego myślenia oraz uruchomienia umiejętności orientacji w terenie.

  1. Wypady rowerowe

Atrakcja spod znaku tych klasycznych – wspólny wypad na rowerach po leśnych ścieżkach również skutecznie urozmaici wyjazd firmowy. Najlepiej, gdy cel przejażdżki zostanie zwieńczony ogniskiem lub grillem.

Wyjazd integracyjny możesz zorganizować na własną rękę albo też skorzystaj z pomocy wyspecjalizowanej formy. Jedną z firm, która organizuje wyjazdy integracyjne jest Bissole Business Travel.

Dodaj komentarz

Top