Jesteś tutaj
Strona główna > Moda i uroda

Jak wybrać okulary korekcyjne?

Wybór odpowiednich okularów korekcyjnych nie jest sprawą oczywistą, ale wcale nie musi przysporzyć nam trudności. Począwszy od określenia kształtu twarzy, a co za tym idzie także i rodzaju oprawek, przez dobranie najbardziej pasującego nam koloru i materiału z jakiego są wykonane, a skończywszy na postawieniu kropki czyli jakości, uwzględniamy osobiste predyspozycje, by w końcu dokonać zakupu tej jedynej, wymarzonej pary.

Okulary korekcyjne dopasowane do kształtu twarzy

Dobór idealnych okularów korekcyjnych oscyluje ogólnie wokół kilku prostych zasad. Najpierw oczywiście należy określić jaki typ twarzy posiadamy. W tym celu warto stanąć przed lustrem lub popatrzeć na swoje zdjęcie, na którym będzie widać całą naszą twarz. Jeśli przybiera ona formę owalu, wówczas prawdopodobnie przypasuje Ci większość typów oprawek. Osobom o twarzy okrągłej zaleca się oprawki kwadratowe lub prostokątne, natomiast osoby, które mają twarz kwadratową, powinny wręcz odwrotnie zdecydować się na okulary okrągłe lub owalne. Jeśli masz twarz prostokątną zdecyduj się na oprawki, które optycznie skrócą i złagodzą rysy, a więc najlepiej zaokrąglone u dołu. Ostatni z typów twarzy to kształt serca lub trójkąta, dla których poleca się oprawki bardzo cienkie, owalne lub okrągłe.

Wyraź swój styl nosząc modne okulary korekcyjne

Oprawki okularów korekcyjnych nie muszą być wcale nudne – od Twojego charakteru i upodobań zależy, czy zdecydujesz się na coś bardziej klasycznego czy może raczej ciut ekstrawaganckiego! Nie bój się eksperymentować i przełamywać stereotypy. Nawet pozornie niewielkie i nic nie znaczące szczegóły mogą sprawić, że poczujesz się pewniej nosząc okulary, a na dodatek wyrazisz siebie.

„Nowoczesne okulary korekcyjne, poza tym, że poprawią ostrość widzenia, mogą też przyczynić się do polepszenia naszego samopoczucia. W salonach optycznych działających online można zaleźć całe mnóstwo różnorodnych oprawek tworzonych przez renomowanych producentów” – mówi ekspert z serwisu www.1242.eu.

Okazuje się, że nawet w świecie oprawek panoszy się moda i niektóre wersje kolorystyczne oraz typy okularów są bardziej na czasie niż te, które kiedyś podbijały serca osób noszących je. Projektanci prześcigają się w tworzeniu coraz to bardziej zjawiskowych oprawek mających różne kształty i zabarwienia, dlatego z całą pewnością znajdziesz takie, które będą Ci odpowiadać najbardziej!

Czy warto kupować okulary korekcyjne przez Internet?

Wiele osób zastanawia się, czy kupowanie czegoś tak osobistego jak okulary za pośrednictwem sklepów internetowych ma sens. Wszystko wskazuje na to, że tak, gdyż jest to forma bezpieczna i wygodna – przeglądamy dziesiątki modeli i dobieramy oprawki porównując je na ekranie komputera bez konieczności wychodzenia z domu. Nie dość, że zyskujemy na czasie, to jeszcze mamy większy wybór, jakiego najprawdopodobniej nie znajdziemy w żadnym, choćby najlepiej wyposażonym salonie optycznym. Dobrze jest jednak świadomie wybierać nie tylko same oprawki, ale również sprzedawcę. Możesz przyczynić się do tego, czy Twoje okulary przejdą próbę czasu już na etapie ich kupna – decydując się na sprawdzony sklep, obdarzony zaufaniem klientów i oferujący wyłącznie wysokiej jakości produkty, zyskujesz pewność ich oryginalności, posiadanych atestów i gwarancję.

Kupuj tanio, wygodnie i u sprawdzonych sprzedawców!

Kupując w Sieci możemy nieźle oszczędzić, gdyż regularne ceny w e-sklepach zazwyczaj są niższe niż w tradycyjnych punktach sprzedaży, a poza tym łatwiej o atrakcyjne promocje. Często sprzedawcy kuszą rabatami sięgającymi od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu procent, dzięki czemu okulary znanych marek są dużo tańsze! Jeśli nadal nie czujesz się zachęcony, pozostaje dodać, że niektóre sklepy internetowe, takie jak Optyk „Studio 1242”, który znajdziesz pod adresem www.1242.eu oferują darmową wysyłkę swoich produktów na terenie całej Polski i umożliwiają bezproblemową wymianę lub zwrot zakupionych okularów.

Wybór sprzedawcy jest nie mniej ważny niż dobór odpowiednich okularów korekcyjnych. Decydując się na profesjonalny salon optyczny możemy mieć pewność fachowego doradztwa i miłej obsługi, ale także dużej liczby dostępnych produktów firm znanych na całym świecie, takich jak Ray Ban, Persol czy Oakley. To jednocześnie gwarancja, że zakupione przez nas okulary korekcyjne będą wykonane z najwyższej jakości, nieszkodliwych dla zdrowia materiałów oraz że będą posiadały wszelkie atesty i filtry chroniące nasz wzrok we właściwy sposób.

Dodaj komentarz

Top