Jesteś tutaj
Strona główna > Różności

Jak wybrać drzwi zewnętrzne?

Drzwi w domu to podstawa. Chodzi zarówno o drzwi wewnętrzne otwierające i zamykające konkretne pomieszczenia, jak również o drzwi zewnętrzne. Jakie drzwi najlepiej wybrać?!

 

Kryteria wyboru drzwi

Przy wyborze odpowiednich drzwi należy pamiętać o tym, żeby po pierwsze spełniały swoją funkcję, a po drugie, żeby jak najlepiej pasowały do stylizacji domu. To jednak kryteria bardzo generalne, a trzeba w tym wszystkim pamiętać też o detalach. Drzwi powinny spełniać odpowiednie parametry. Należą do nich: szerokość drzwi, wysokość drzwi, współczynnik przenikania ciepła przez drzwi oraz izolacyjność akustyczna drzwi. Na tym nie koniec, otóż najważniejsze kryterium stanowi niekiedy cena. Najtańsze i najdroższe rozwiązania nie zawsze wchodzą w grę, bo przecież nikt nie chce płacić tyle za markę, ile za produkt. Ostatnia kwestia to antywłamaniowość drzwi. W obecnych czasach niemal wszystkie produkowane drzwi to drzwi antywłamaniowe. Warto w takie drzwi zainwestować. Okażą się niezawodną ochroną.

 

Izolacyjność akustyczna w drzwiach oraz współczynnik przenikania ciepła U

Izolacyjność akustyczna drzwi oznacza przepuszczalność dźwięków przez nie. Izolacyjność akustyczna w wielu przypadkach wynosi mniej więcej 30 decybeli, aczkolwiek istnieją też drzwi o większej izolacyjności akustycznej. Współczynnik przenikania ciepła oznacza natomiast przepuszczalność ciepła przez drzwi. Współczynnik U dla drzwi wynosi zazwyczaj między 0,9 W/(m2*K) a 2,6 W/(m2*K). Wartość współczynnika przenikania ciepła U jego wartość zależy w sporej mierze od tego z jakiego materiału zostały wykonane drzwi.

 

Kryterium szerokości oraz długości drzwi

Szerokość i wysokość stanowią podstawę dla drzwi. Drzwi powinny odznaczać się odpowiednimi wymiarami, to znaczy takimi, aby każdy mógł swobodnie przez nie przejść. Ich szerokość powinna wynosić co najmniej 90 centymetrów. Liczba ta wskazuje szerokość po zamontowaniu ościeżnicy, czyli szerokość samych drzwi, szerokość generalna zaś powinna wynosić około 15 centymetrów więcej. Jeśli chodzi o wysokość, powinna wynosić ona wynosić co najmniej 201 centymetrów. W tym wypadku również liczba ta wskazuje wysokość po zamontowaniu ościeżnicy, czyli wysokość samych drzwi, wysokość generalna zaś powinna wynosić około 7 centymetrów więcej. Standardowe drzwi liczą 90 centymetrów szerokości i 201 centymetrów długości.

Sprawdź drzwi stalowe od Anex Okna.

Rodzaje drzwi zewnętrznych

Najbardziej popularne drzwi to drzwi z litego drewna oraz drzwi drewniane ocieplane. Do innych popularnych drzwi należą drzwi z PCW ze stalowym kształtownikiem oraz drzwi z PCW z aluminiowym kształtownikiem. Spotyka się też drzwi ze szklanego włókna.

 

Dodaj komentarz

Top