Jesteś tutaj
Strona główna > Różności

Wentylator do salonu – jaki wybrać?

W porze wiosenno-letniej, kiedy temperatury się podnoszą a słońce niemiłosiernie praży, niejednokrotnie można złapać się na tym, że marzymy o najdrobniejszym nawet ruchu powietrza w naszym nagrzanym mieszkaniu. W takim przypadku idealnie nada się wentylator, który zapewni nam delikatny, przynoszący ulgę powiew, dzięki któremu poczujemy się błogo.

Gdzie najlepiej umieścić wiatrak?

W naszym mieszkaniu mamy mnóstwo pomieszczeń, w których teoretycznie można by było zamontować bądź postawić to cudowne urządzenie. Oczywiście dobrze by było mieć wentylator w każdym pokoju i nie przejmować się plamami pod pachą, jeśli jednak nie możemy sobie na to pozwolić to najlepiej jest dać wiatrak do salonu. Dlaczego? Spędzamy tam mnóstwo czasu oraz jest to pokój, w którym przyjmujemy gości. Warto zadbać o to by czuli się oni komfortowo w naszym mieszkaniu oraz abyśmy my nie męczyli się podczas ich obsługiwania.

Jaki wentylator będzie najlepszy?

Są różne rodzaje tych urządzeń. Możemy zainwestować w wiatrak stojący niski, wysoki bądź zamontować go w formie oświetlenia sufitowego. Każdy sposób jest dobry, ale który najlepszy? Wentylatory stojące są mobilne i to jest ich przewaga. Można je bowiem przestawiać tak jak nam to pasuje. Jednocześnie nie rozprowadzają powietrza równomiernie tylko nakierowane są w jedną stronę. Jest to o tyle kłopotliwe, że w miejscu działania wiatraka powiew jest najczęściej tak silny, że aż nieprzyjemny natomiast pozostała część pokoju wciąż tonie w duchocie. Ponad to urządzenia takie zajmują dodatkowe miejsce, nie są specjalnie eleganckie oraz mogą się przewrócić bądź spowodować spięcie. Pozostaje nam więc rozważyć wiatrak montowany na suficie, który również pełni funkcję oświetlenia. Rozwiązanie tak jest nie tylko stylowe, ale także bardzo wygodne. Nie przeszkadza w ładnym urządzeniu naszego wnętrza a wręcz może być elementem wystroju, który doda uroku pomieszczeniu. Pełni funkcję oświetlenia oraz wiatraka natomiast ruchy powietrza są delikatnie, równomierne i przyjemne więc nie ma obaw, że zostaniemy przewiani.

Wybór miejsca na wiatrak

Salon to najczęściej największe pomieszczenie w mieszkaniu. Warto się zatem zastanowić, gdzie umiejscowić wentylator, aby było optymalnie. Może to być oczywiście przypadkowy kąt pokoju, wtedy jednak może nie dać on odpowiedniego efektu. Jeżeli decydujemy się na wiatrak w formie lampy wiszącej to najlepszym miejscem dla niego będzie oczywiście centralny punkt sufitu, tak aby wiatr docierał wszędzie z podobną intensywnością (sprawdź wentylatory w planetalamp.com). Jeśli natomiast myślimy o wentylatorze stojącym to dobrze, aby położyć go w miejscu, gdzie będzie wiał we wszystkie strony (najlepiej by był mobilny i się sam obracał w trakcie działania), np. w kącie.

Wybór praktycznego wentylatora jest ważny szczególnie dla osób, które nie mają możliwości zamontowania klimatyzacji ani siatek na okna (aby podczas wietrzenia nie wlatywały owady). W takim wypadku najlepszym rozwiązaniem będzie zakup wiatraka przynoszącego ulgę na co dzień.

Dodaj komentarz

Top