Jesteś tutaj
Strona główna > Lifestyle

Czy warto pojechać na Skiathos?

Skiathos nie jest najbardziej znaną z greckich wysp, jednak co roku oferty na wycieczki Skaithos rozchodzą się w biurach podróży na pniu. Charakterystyczne dla Skiathos są bardzo malownicze białe domy z niebieskimi oknami. Będąc tam można poczuć się jak wewnątrz pocztówki. Jednak nie tylko ten widok sprawia, że ludzie zakochują się w Skiathos. Przyjrzyjmy się bliżej, co czeka tam na turystów.

Rajskie plaże i przyroda

Pierwszym, co można zauważyć po wylądowaniu na Skiathos jest bujna roślinność tej wyspy. Mimo gorącego klimatu miejsce to niemal bucha zielenią. Mnóstwo dzikich kwiatów i kwitnących krzewów, gaje oliwne, lasy, naturalnie występujące zioła i uprawy, z których powstają olejki i naturalne kosmetyki – to tylko część naturalnych atrakcji wyspy.

grecja

Trudno wyobrazić sobie wycieczki na Skiathos bez odwiedzin na tamtejszych plażach. Stwarzają one idealne warunki do błogiego lenistwa. Za najpiękniejszą z nich uważana jest plaża Koukonaries. Najpiękniejszą nie tylko na wyspie, ale i w całej Europie, według niektórych rankingów i opinii turystów. Złocisty piasek, błękitne laguny, przyjemne kawiarenki i tawerny – to wszystko sprawia, że plaża ta jest wspaniałym miejscem na wypoczynek. Dodatkowego uroku dodaje jej fakt, że to właśnie tutaj kręcone były sceny słynnego musicalu „Mamma Mia!”. Zwiedzając okolice można więc poczuć się jak w filmie. Inną słynną i równie piękną plażą jest Lalaria. Jest ona bardziej kamienista, niż inne plaże na wyspie, ale nadrabia krystaliczną czystością wody i niewielką liczbą turystów, ponieważ dostęp do niej z lądu jest ograniczony – trzeba dopłynąć motorówką. Trzecią popularną plażą jest Troulos. Mała, ale bardzo sympatyczna i z wystarczającą infrastrukturą. Leżaki i drinki w barach są tam tańsze niż na innych plażach. Warto odwiedzić także plażę Mandraki, z czystym piaskiem, krystaliczną wodą i łagodnymi zejściami. Nawet w sezonie nie ma tam zbyt wielu turystów.

Zwiedzanie na Skiathos

Jednym z ciekawszych miejsc na Skiathos jest portowe miasteczko o tej samej nazwie, w którym można obserwować ruch statków, jachtów, łodzi i motorówek każdego typu. Skiathos jest przystosowane do wizyt turystów, w związku z czym znajdziemy tam mnóstwo sklepów, restauracji jak i klubów dla miłośników imprez.

Na całej wyspie nie brak ciekawej architektury. Charakterystyczne bielone domy z niebieskimi okiennicami to jeden z symboli greckich wysp i znajdziemy go także na Skiathos. Malownicze zdjęcia gwarantowane. Z centrum Skiathos można udać się także autobusem do klasztoru di Panagia Evangelistria. To zabytkowe miejsce czaruje wyjątkowym klimatem. Położone w spokojnej okolicy, z mniejszym ruchem turystów, nagradza odwiedzających przepięknym widokiem, ponieważ położone jest na górze. Inną ciekawą atrakcją jest zamek Kastro, z którego rozciągają się równie malownicze widoki.

Wypa Skiathos może być świetnym miejscem na wakacje dla osób aktywnych, jak i tych lubiących słodkie lenistwo. Dlatego warto trzymać rękę na pulsie i śledzić oferty na wycieczki Skiathos jeszcze przed rozpoczęciem sezonu.

Dodaj komentarz

Top