Jesteś tutaj
Strona główna > Biznes

Czy warto kupić nieruchomość w Hiszpanii

Półwysep Iberyjski kojarzy się z relaksem na białej plaży, niespiesznym trybem życia i piękną pogodą, która jest przez wiele miesięcy w roku. Dodatkowym atutem tego rejonu są łagodne zimy oraz dość niski koszt utrzymania. Z tego powodu wiele osób inwestuje w nieruchomości, a nawet przenosi się tam na stałe.

Wolne lokale

mieszkania w HiszpaniiRynek nieruchomości jest w Hiszpanii przesycony. Stało się tak ze względu na budowlany boom dwie dekady temu, kiedy to hiszpańskie kurorty zaczęły przyciągać cudzoziemców chętnych na kupno domów i apartamentów. W pewnym momencie mieszkania w Hiszpanii osiągnęły wysoką cenę, co zbiegło się ze światowym kryzysem ekonomicznym. Nieruchomości nie miały już tak wielu nabywców, którzy bali się inwestować w domy zlokalizowane z dala od miejsca zamieszkania. W efekcie obecnie w Hiszpanii jest ponad pół miliona wolnych nieruchomości, które wciąż nie doczekały się swojego właściciela.

Dobra inwestycja

Brak chętnych spowodował znaczne obniżenie cen mieszkań w Hiszpanii. Deweloperzy dają atrakcyjne upusty w nadziei, że zdołają jeszcze zarobić na swoich lokalach. Niedawno pojawił się trend kupowania niewielkich nieruchomości w nadmorskich miejscowościach. zjawisko jest szczególnie widoczne wśród mieszkańców bogatszych państw Europy. Mieszkania w Hiszpanii są traktowane jako inwestycja na przyszłość, ale również jako sposób na spędzenie przyjemnego urlopu.

Zalety mieszkania

Zakup mieszkania w Hiszpanii warto rozważyć z kilku powodów. Przede wszystkim jest to rejon o bardzo przyjaznym klimacie. Szare i ponure dni zdarzają się tu niezwykle rzadko, co z kolei przekłada się na niskie zużycie energii elektrycznej (nie trzeba dodatkowo doświetlać pomieszczeń, jak ma to miejsce w państwach wysuniętych na północ). Upalne lato oraz stosunkowo łagodna i krótka zima to także brak konieczności ogrzewania mieszkań, co również oznacza mniejsze opłaty roczne. Nie trzeba też instalować drogich systemów grzewczych, które automatycznie podwyższają cenę nieruchomości. Koszt utrzymania się w kraju jest dość niski ze względu na dostępność produktów i dobrze prosperujące uprawy. Jest to również rejon bardzo czysty pod względem jakości powietrza – nie ma tu dużych fabryk. Wiele osób docenia także tryb życia mieszkańców Półwyspy Iberyjskiego – niespieszny, spokojny, a przy tym ich radosne usposobienie. Hiszpanie bardzo lubią cudzoziemców, dlatego tamtejsze prawo ułatwia nabywanie nieruchomości przybyszom zagranicznym. Można tu bez większych formalności kupić dowolne nieruchomości, w tym grunty. Nie ma również problemu z założeniem i prowadzeniem działalności gospodarczej.

Dodaj komentarz

Top