Jesteś tutaj
Strona główna > Gadżety

Czy warto inwestować w oryginalne wycieraczki samochodowe?

bosch wycieraczki

Wycieraczka samochodowa to ten element pojazdu, który musimy wymieniać niemal równie często jak olej silnikowy czy filtr powietrza. Po prostu okres eksploatacji wycieraczek samochodowych jest na tyle krótki, że po roku czasu większość z nich nadaje się już tylko do wymiany. Oczywiście na czas przydatności wycieraczek wpływa wiele czynników tj. garażowanie samochodu, wybór płynu do spryskiwaczy, czyszczenie wycieraczek i wiele innych.

Niemniej jednak nawet najlepsze wycieraczki samochodowe, o które staramy się dbać z czasem i tak ulegną zużyciu i będziemy musieli wymienić je na nowe. Pojawia się zatem pytanie, czy warto kupić tanie wycieraczki no name, czy może jednak wydać nieco więcej i kupić produkt markowy, na przykład wycieraczki Bosch? W czym markowe wycieraczki są lepsze od tanich zamienników?

Jeśli zastanawiasz się pomiędzy wyborem produktu tańszego i droższego, zwróć uwagę na jakość wykonania obu tych produktów. Gdy będą one do siebie zbliżone pod względem wyglądu, być może nie ma pomiędzy nimi tak dużej różnicy jakościowej. W większości przypadków taka różnicę da się już dostrzec na pierwszy rzut oka. Wystarczy porównać pierwszą lepszą tanią wycieraczkę z marketu z oryginalnym produktem marki Bosch. Wycieraczki tej firmy od zawsze wyróżniały się niezwykle starannym wykonaniem. Poza tym prócz tego co widoczne gołym okiem są jeszcze dodatkowe aspekty, które dostrzeżemy dopiero w momencie użytkowania wycieraczek, w czasie jazdy autem.

Dobrej jakości wycieraczki znanych marek charakteryzują się cichą i płynna pracą od momentu ich montażu do końca okresu ich przydatności, który zwykle z góry określony jest przez producenta. W przypadku tańszych wycieraczek z hipermarketu, takie produkty mogą działać wadliwie już od pierwszego dnia ich eksploatacji. Jeśli zatem zależy nam na uniknięciu niespodziewanych kłopotów z działaniem samochodowych wycieraczek, zdecydowanie lepiej postawić na sprawdzone produkty np. Bosch wycieraczki. Wycieraczki markowe to także nowe rozwiązania technologiczne i materiałowe. Jeśli te pierwsze dostrzeżesz gołym okiem – przykład to płaskie wycieraczki, które od razu odróżnisz od klasycznych wycieraczek przegubowych – to już różnice materiałowe mogą być trudno dostrzegalne. Tymczasem to właśnie od jakości materiału zastosowanego do produkcji wycieraczki, a zwłaszcza jej pióra, w głównej mierze zależy trwałość oraz sprawność działania takiego sprzętu. Sięgając po produkt markowy masz pewność, że jakość materiałów użytych do jego produkcji jest wysoka, a tym samym działanie wycieraczki nie powinno wzbudzać Twoich najmniejszych zastrzeżeń.

Dodaj komentarz

Top