Jesteś tutaj
Strona główna > Różności

Wanna czy prysznic – co lepsze?

Młodzi ludzie, często wzdychający z tęsknoty za obszernym, rodzinnym domem, na start mają zazwyczaj małe mieszkanka. Łazienki w nich oczywiście też nie są duże  – wyposażone głównie w prysznice, małe i służące wyłącznie o celów praktycznych. Czy na pewno więcej komfortu z użytkowania przynosi wanna?

Wanna nie jest eko

Zacznijmy od kwestii ekonomicznej – najlepiej przemyśleć to, która opcja sprawdzi się przy naszym comiesięcznym budżecie. Jak wiadomo, w kategorii oszczędności wygrywa niezaprzeczalnie prysznic. Kąpiel w nawet małej wannie pochłania wiele litrów wody. Przy wymiarach 140×70 cm i połowicznym zalaniu zbiornika zużyjemy ich już około 100! Nie sadzę, by m3 wody kosztował jakieś niesamowicie wielkie pieniądze. Abstrahując od tego, warto też dbać o środowisko i nie marnować zasobów ziemi, które, choć odnawialne, wciąż są zanieczyszczane.

Kąpiel, świeczki i muzyka

Niestety, idąc drogą oszczędności odbieramy sobie przyjemność zanurzenia się w wodzie po sam nos, zapalenia świeczek zapachowych, nasypania soli, włączenia nastrojowej muzyki… Niejednokrotnie zdarza się tak robić, chłonąc każdy moment tego wspaniałego wypoczynku. Kąpiele trwają niezaprzeczalnie dużo dłużej niż prysznice, gdyż, nie zaprzeczę, mycie się jest do nich tylko pewnym dodatkiem. Gdy uwijamy sobie gniazdko na lata, takie, w którym wychowamy dzieci i spędzimy większość swojego dorosłego życia, często ta kwestia przechyla szalę i wybór jest jednoznaczny.

Gdy mało miejsca

Wciąż wraca kwestia użyteczności kabiny prysznicowej – miejsce, miejsce i jeszcze raz miejsce. Czasem możemy dwoić się i troić, przykładać metrówkę do każdej ściany i dochodzić za każdym razem do tego smutnego wniosku – nie da rady. Trzeba by pralkę wystawić do kuchni albo do piwnicy. Szkoda tylko, że to niepraktyczne i niemożliwe. Prysznic i koniec!

Coś pośrodku

Nie ma co się poddawać. Nie zawsze możemy liczyć na wyciągnięcie się w wygodnej wannie niczym na łożu, ale marzenia o pachnącej kąpieli mogą się spełnić. Jak? Nic prostszego – otóż zakupić hybrydę z kabino-wanną. Brodziki do pryszniców są zazwyczaj zbyt płytkie, by w nich usiąść chociażby z lekko podkulonymi nogami – kabino-wanna umożliwi to chociaż w znośnym stopniu.

Więcej na temat tych wyborów, wystroju i o niezbędnych urządzeniach sanitarnych, a właściwie wszystko o łazienkach znajdziesz tutaj.

Dodaj komentarz

Top