Jesteś tutaj
Strona główna > Różności

Jak urządzić urodzinki w plenerze

Urodziny to niezapomniany czas dla dziecka. Maluch czeka na ten dzień przez cały rok i odlicza czas do kolejnej zmiany cyferek w swoim wieku. Dzieci kochają prezenty i wszystko, co jest związane z otrzymywaniem upominków. Jednak największe znaczenie ma dla nich niezapomniana impreza w gronie najbliższych koleżanek i kolegów. Dobra zabawa to podstawa!

Tradycyjne kinderbale w domu to już przeszłość – mało który rodzic ma ochotę na organizowanie w ciasnym mieszkaniu imprezy dla dużej ilości rozbrykanych maluchów. Alternatywą jest zaproszenie gości do lokalu, który samodzielnie urządzi przyjęcie dla tak licznej grupy dzieci. Latem warto jednak przemyśleć organizację kinderbalu na świeżym powietrzu – szkoda nie wykorzystać tak pięknej pogody i słońca. Wystarczy uruchomić wyobraźnię. Poniżej znajdziecie pomysły na imprezę urodzinową w plenerze.

Szaleństwo w przydomowym ogródku

pomysły na imprezę urodzinową w plenerzeNajwygodniejszą formą jest urządzenie przyjęcia we własnym ogródku. Impreza na świeżym powietrzu to samo zdrowie dla maluchów, a przy tym nie musimy martwić się o plamy na dywanie, rozbity żyrandol, czy zniszczone meble. Dzieci mają dużo więcej miejsca na zabawę, dlatego też nie będą się nudzić. Warunkiem jest to, że zadbamy o odpowiednie atrakcje, np. trampolinę z siatką zabezpieczającą, huśtawkę, zjeżdżalnię lub mały basenik w trakcie upałów. Jeżeli w naszym ogródku nie ma wystarczająco dużo miejsca na tego typu urządzenia, wystarczy zaopatrzyć się w inne gadżety, np. piłkę dmuchaną, skakanki, maszynę do robienia baniek mydlanych, hula hop oraz gry towarzyskie. Dużą popularnością cieszą się piniaty, czyli papierowe zwierzątka, które skrywają w swoim wnętrzu całe mnóstwo słodkości w papierkach. Każde dziecko dostaje możliwość uderzenia maskotki, dopóki nie wypadną z niej cukierki.

Nad brzegiem jeziora

Świetnym pomysłem jest urządzenie przyjęcia nad brzegiem jeziora lub w lesie (w wyznaczonym do tego terenie). Tutaj możemy urządzić smacznego grilla lub skorzystać z możliwości rozpalenia ogniska. Kiełbaski, ziemniaki i chrupiące pieczywo prosto z ogniska z pewnością zachwyci niejednego dziecięcego smakosza i na długo pozostanie w pamięci. Dodatkową atrakcją mogą być gitarowe przyśpiewki o zachodzie słońca.

Piknik w mieście

Nie wszyscy mają ogródek lub możliwość wyjazdu za miasto. Tutaj najlepszym kompromisem będzie piknik w parku, który może być równie ciekawy, jak inne imprezy urodzinowe w plenerze. Wystarczy tylko kilka kocyków, coś dobrego na ząb, napoje, nieco słodkości, dobry nastrój i można ruszać na przyjęcie na trawie.

Dodaj komentarz

Top