Jesteś tutaj
Strona główna > Różności

Umywalka nablatowa czy podblatowa – jaką wybrać?

Klasyczne umywalki ścienne powoli ustępują miejsca bardziej nowoczesnym umywalkom umieszczanym bezpośrednio na blacie lub ukrywanym pod blatem. Takie rozwiązania powszechnie uznawane są dziś za bardziej nowoczesne, estetyczne i funkcjonalne zarazem. Jeśli zatem przymierzasz się do urządzania lub remontu łazienki w swoim domu, warto byś zapoznał się z charakterystyką obu tych rozwiązań. Być może dzięki temu łatwiej podejmiesz ostateczną decyzję zakupową.

Umywalka nablatowa

Cechą charakterystyczną tego typu umywalki łazienkowej jest sposób jej montażu, kształt oraz rodzaj dedykowanej dla niej baterii. Nowoczesne umywalki nablatowe mają formę owalnych lub prostokątnych mis ustawianych na długich blatach szafek łazienkowych, lub na blatach wkomponowanych w zabudowę łazienkową. Cała wewnętrzna, jak i niemal cała zewnętrzna cześć umywalki nablatowej pozostaje stale odsłonięta. Wielu użytkowników uznaje to za duży plus. Warto jednak pamiętać, że ten rodzaj umywalki wymaga stałej pielęgnacji. Umywalka musi być Marmorinczęsto wycierana, tak by na jej zewnętrznej części nie pojawiały się nieestetyczne zacieki z wody. Umywalki nablatowe, na przykład armatura marki Marmorin, która jest dostępna na stronie: http://www.fajnalazienka.com/firm-pol-1243326808-MARMORIN.html to zawsze produkty niezwykle dekoracyjne, w pozytywny sposób wpływające na odbiór łazienki jako wnętrza nowoczesnego i jednocześnie niezwykle eleganckiego.

Umywalka podblatowa

Ten rodzaj umywalek łazienkowych instalowany jest pod powierzchnią dekoracyjnego blatu. Zwykle jest to blat drewniany lub kamienny, stanowiący rodzaj stylowego wykończeni szafki lub zabudowy łazienkowej. Zewnętrzna część umywalek podblatowych Marmorin lub umywalek podblatowych innych znanych marek w całości ukryta jest przed wzrokiem osób, które z nich korzystają. Takie umywalki są w całości zabudowane, znajdując się pod powierzchnią ozdobnego blatu łazienkowego. W przypadku tego rodzaju umywalek zwykle stosuje się baterie sztorcowe, jedno- lub wieloelementowe, co również w pozytywny sposób wpływa na dekoracyjność takiego rozwiązania konstrukcyjnego. Wybierając umywalkę podblatową, będzie Ci łatwiej zadbać o sterylną czystość w łazience – wystarczy systematycznie przecierać blat, zwłaszcza w okolicach umywalki, tak by nie szpeciły go ślady po kroplach wody.

Jeśli stawiasz na dekoracyjność i jednocześnie dysponujesz przestronną łazienką, w której można zainstalować długi blat łazienkowy, wybór umywalki nablatowej lub podblatowej znanej marki, na przykład umywalki Marmorin, wydaje się w pełni uzasadnioną i słuszną decyzją. Przy czym warto podkreślić, że umywalki nablatowe zwykle uznawane są za bardziej dekoracyjne, a umywalki podblatowe za bardziej funkcjonalne.

Dodaj komentarz

Top