Jesteś tutaj
Strona główna > Lifestyle

Trudna sztuka organizacji przyjęć – jak przygotować udane rodzinne przyjęcie?

Rodzinne przyjęcia to niezwykła okazja na to, by spotkać się ze swoimi bliskimi i pobiesiadować przy suto zastawionym stole. Zanim jednak wszyscy zasiądą do zabawy, trzeba zająć się kwestią organizacji. Ta niestety często kosztuje nas sporo wysiłku. Jak przygotować rodzinne przyjęcie, by przypadło ono do gustu każdej zaproszonej osobie? Oto kilka podstaw, dzięki którym zorganizujesz niezapomnianą rodzinną imprezę!

Organizacja przyjęcia rodzinnego potrafi dać się we znaki ogromem obowiązków. Przekonał się o tym każdy, kto chociaż raz w życiu musiał zająć się przygotowaniem nawet niewielkiej familijnej imprezy. Jak zorganizować przyjęcie dla swoich bliskich, aby nie zwariować? Poniżej znajdziesz kilka istotnych podpowiedzi.

Po pierwsze: plany!

Jeśli masz zamiar w najbliższym czasie zorganizować przyjęcie rodzinne, usiądź wcześniej nad kartką papieru i rozpisz kilka niezbędnych planów. Sporządź listę spodziewanych gości, pomyśl, jakie dania chcesz przygotować, zastanów się nad wystrojem stołu, przygotuj listę niezbędnych zakupów oraz dokładnie zaplanuj czas działania. Jeśli masz taką możliwość, zleć poszczególne prace pozostałym domownikom. Rozpisanie wszystkich niezbędnych czynności, które musisz zrobić organizując przyjęcie, wprowadza porządek i chroni Cię przed paniką oraz chaosem.

Po drugie: zaproś gości

Odpowiednio wcześniej powiadom gości o planowanym przyjęciu. Dlaczego nie warto zwlekać z zaproszeniami na ostatnią chwilę? Przede wszystkim dlatego, że nasi goście mogą już mieć plany na czas, w którym zamierzamy wydać mały familijny bankiecik. Po drugie, jeśli wcześniej będziemy wiedzieć o ilości potwierdzonych gości, wówczas nie będziemy mieć dylematów, na ile osób przygotować jedzenia.

Po trzecie: poszukaj inspiracji

Częstym problemem przy organizacji imprez jest brak pomysłu na menu. To powinno mimo wszystko uwzględniać preferencje osób zaproszonych. Pomyśl, jakie dania lubią Twoi goście. Jeśli chcesz zaskoczyć ich czymś niecodziennym i oryginalnym, poszukaj inspiracji np. w Internecie. Blogi kulinarne są dziś prawdziwą skarbnicą wiedzy oraz pomysłów. Z pewnością znajdziesz na nich coś, co Cię mocno zainteresuje. Zaczerp również wiedzy z książek kucharskich oraz od swoich znajomych. Pomyśl także o kwestii alkoholu – czy w ogóle pojawi się on na stole i jeśli tak, to w jakiej postaci? Niemniej istotne jest zwrócenie uwagi na stół, zastawę którą chcemy na nim położyć, obrus. Porady na ten temat znajdziesz na blogu NaMoimStole.pl.

Po czwarte: zadbaj o detale

Jak mówi stare porzekadło – diabeł zawsze tkwi w szczegółach. Jeśli chcesz, aby twoje przyjęcie rodzinne było idealne, zwróć uwagę na poszczególne detale. Zadbaj, aby wystrój stołu był schludny i dobrze komponował się z pomieszczeniem, w którym masz zamiar organizować imprezę. Warto nawet kilka dni wcześniej ubrać stół na próbę i zobaczyć, co mogłoby się na nim znaleźć. Pomyśl również o tym, w co się ubierzesz i jak zaprezentują się pozostali domownicy. W razie potrzeby wyruszcie wcześniej na niezbędne zakupy.

Po piąte: ewentualne rozrywki

Przyjęcie rodzinne może oczywiście zapewniać gościom różne rozrywki. Nie zapomnij więc o ich wcześniejszym przygotowaniu. Odpowiednia muzyka, gry i inne – wszystko zależy od preferencji Twoich i zaproszonych osób.

Dodaj komentarz

Top