Jesteś tutaj
Strona główna > Moda i uroda

Triki, które każda z nas powinna znać: odświeżamy stary antyperspirant i lakier do paznokci

Większość kosmetyków posiada określony termin przydatności, który zazwyczaj nie przekracza więcej niż dwóch lat. Niekiedy jest to zbyt krótki okres, aby zużyć kosmetyki w całości, szczególnie dotyczy to pudrów, tuszy do rzęs i lakierów do paznokci, które potrafią wysychać bardzo szybko szczególnie, jeśli nie używamy ich przez dłuższy czas. Aby móc w pełni wykorzystać kosmetyki i cieszyć się ich świeżością powinnyśmy umieć przywrócić ich świeżość dzięki specjalnym trickom, które pozwolą im dłużej przetrwać w naszej kosmetyczce.

Dłużej działający antyperspirant

Antyperspiranty tak samo jak inne kosmetyki mogą tracić swoje właściwości przez zbyt długie użytkowanie. Aby jednak dalej zachowały świeżość należy pamiętać o kilku zasadach:

  • dbaj, aby trzymać antyperspirant w odpowiednim miejscu, tak, aby nie miał bezpośredniego dostępu do wilgoci i promieniowania słonecznego,
  • każdy dezodorant posiadający nakrętkę należy odpowiednio mocno zakręcać,
  • czasami zdarza się, że dezodorant zaschnie i szczególnie ten w kulce może się zacinać skutecznie utrudniając użytkowanie, aby tego uniknąć warto, co jakiś czas poruszyć kuleczką w dezodorancie i obrócić ją o 360 stopni.

Aby uniknąć problemów z trwałością dezodorantu można zaopatrzyć się w ten w sprayu, który z pewnością zostanie przez nas szybciej wykorzystany, a ponadto nie ulegnie zaschnięciu. Przykładem takiego dezodorantu jest Protection 5 Floral fresh Spray Garnier, o przyjemnym zapachu, przeznaczony do kompletnej ochrony ciała i ubrań.

Przedłuż trwałość lakieru do paznokci

Lakier do paznokci to jeden z kosmetyków, który najszybciej traci swoją świeżość. Każda z nas niejednokrotnie musiała siłować się z odkręcaniem zakrętki kosmetyku, która przywarła do buteleczki. Jeśli już odkręcanie sprawia nam trud, to wystarczający sygnał do reanimacji lakieru. Producenci coraz częściej stosują w swoich lakierach metalową kuleczkę, która znacznie ułatwia uzyskanie płynniejszej konsystencji lakieru. Aby ją uzyskać należy potrząsnąć energicznie buteleczką, usłyszymy wtedy charakterystyczny brzdęk metalowej kulki.

Sprawdzone sposoby jak sobie radzić, gdy producent nie zabezpieczył lakieru przed zbyt wczesnych wysychaniem:

Sposób nr 1 Najprostszym sposobem na odświeżenie lakieru jest wstawienie buteleczki do naczynia z gorącą wodą. Warto w tym celu nagrzać wodę do temperatury około 70 – 80 stopni Celsjusza i poczekać, aż lakier uzyska lejącą konsystencję. Kosmetyk należy pozostawić w wodzie na około dwie, trzy minuty. Po tym czasie z pewnością będzie się lepiej rozprowadzał na płytce.

Sposób nr 2 W drogeriach dostępne są specjalne rozpuszczalniki do lakierów, które kosztują niewiele, a są bardzo wydaje i na pewno będą z nich zadowolone osoby, które posiadają w swojej kolekcji pokaźną ilość lakierów, używanych sporadycznie. Już kilka kropel specyfiku wystarczy, aby lakier uzyskał lżejszą konsystencję ułatwiającą rozprowadzanie.

Popularnym sposobem i często podawanym w różnych źródłach jest rozcieńczanie lakieru przy pomocy zmywacza do paznokci. W żadnym wypadku jednak nie należy tego robić. Chociaż teoretycznie wlanie pewniej ilości zmywacza spowoduje rozrzedzenie kosmetyku, to jednak zmywacz, tak samo jak wtedy, gdy chcemy oczyścić płytkę paznokcia z lakieru powoduje jego niszczenie. I tak lakier, do którego wlejemy zmywacz może stracić swoją intensywność poprzez redukcję kolorowych pigmentów. Co więcej, przez zawartość alkoholu niemal każdy zmywacz w mniejszym lub większym stopniu niszczy i wysusza płytkę paznokcia, a jego dodatkowa zawartość w lakierze także działa niekorzystnie na paznokcie.

Więcej trwałych kosmetyków przeznaczonych zarówno do stylizacji włosów oraz pielęgnacji twarzy i ciała można znaleźć na stronie garnier.pl.

nail-varnish-883069_1280

Dodaj komentarz

Top