Jesteś tutaj
Strona główna > Różności

Tradycyjnie czy przez Internet? Sposób na randkę.

Od momentu gdy internet wkroczył z impetem w nasze życie, stał się on również sposobem na poznawanie się, a nawet budowanie trwałych związków. W dniu dzisiejszym prawdopodobnie nie ma już singla, który by nie próbował swoich sił na łamach jednego z portali randkowych.

Internet to bardzo ważna cześć życia człowieka XXI wieku. Obecnie co raz większą popularnością cieszą się serwisy randkowe, a tradycyjne sposoby zawierania znajomości odchodzą do lamusa. Dzisiejszy świat tak szybko biegnie i zmienia się, że czasem okazuje się, że choć mamy świetną pracę, to jesteśmy sami. I tutaj właśnie portale randkowe są doskonałym rozwiązaniem. Wirtualne biura matrymonialne stały się metodą, aby poszukać swojej drugiej połówki, a doświadczenie wielu osób pokazuje, że bardzo często są to próby udane.

Nikt nie neguje, że tradycyjne metody poznawania się są dobre i mimo tak dynamicznie rozwijającego się internetu, wciąż są dominującym sposobem nawiązywania relacji damsko-męskich i budowania trwałych związków. Mimo to, w dobie niemal nieograniczonego dostępu do Internetu, nie powinniśmy zapominać o randkach, które mają swój początek w wirtualnym świecie.

Zalety randek przez Internet

Serwisy randkowe, to miejsce spotkań wszystkich samotnych. Rejestrując się na portalu określa się zainteresowania, wartości, mówi się wprost o tym czego szuka się w drugim człowieku. To pozwala za pośrednictwem sieci zetknąć ze sobą dwie osoby, które być może są pokrewnymi duszami, ale bez pomocy wirtualnej swatki nigdy by się nie spotkały. Internet niweluje odległości i daje możliwości poznania osób, których spotkanie w realu nie byłoby możliwe.

Sprecyzowany profil w portalu matrymonialnym Randki24.pl pozwala na lepsze dopasowanie do siebie dwóch osób i potrzeb jakie mają. I co ważne w wirtualnych spotkaniach, najpierw za pomocą internetowych rozmów poznaje się wnętrze drugiego człowieka dopiero potem można swoje wyobrażenia skonfrontować z rzeczywistością. Dzięki portalom, choć umieszcza się na nich zdjęcia, tak naprawdę w związkach miedzy dwojgiem ludzi, wygląd schodzi na dalszy plan.

I choć trochę żal tradycyjnych sposobów zawierania znajomości, to tak naprawdę dziś już są małe szanse na to aby męża czy żonę poznać w szkole czy bibliotece. Dla ludzi inne priorytety są ważne, a potem gdy już osiągną sukces okazuje się, że już wokół sienie nie mają nikogo. Minusem portalu randkowego niewątpliwie jest fakt, że Internet daje możliwości bycia anonimowym, co nie zawsze jest korzystne. Jednak z drugiej strony pozwala zaoszczędzić czas i energię oraz przełamać swoją nieśmiałość, która może być przyczyną samotności. To również szansa na ograniczenie niepotrzebnych rozczarowań, gdy okaże się, że potencjalny parter nie akceptuje np. dziecka. W czasie wirtualnej randki o takich sprawach można porozmawiać na neutralnym gruncie.

Dodaj komentarz

Top