Jesteś tutaj
Strona główna > Moda i uroda

Torebka damska – jaką nosić na poszczególne okazje?

Torebka to jedna z najważniejszych części garderoby dla kobiety. Ma znaczenie nie tylko funkcjonalne, ale również wizualne. Być może nawet to drugie jest priorytetowe, w pewnych sytuacjach. W jakich? Torebki należy dobierać stosownie do okazji, aby mogły podkreślić kreację i dodać stylu każdej kobiecie.

Torebki handmade na każdą okazję

Każdy rodzaj tego kobiecego atrybutu można kupić w wersji robionej ręcznie. Wtedy mamy pewność, że jest niepowtarzalna o oryginalnym wzorze. Wieczorowe torebki handmade są szczególnie piękne, ponieważ nieraz spotkać można się z tym, że projekt dostosowany zarówno pod względem wizualnym jak i funkcjonalnym, co rzadko można spotkać szukając torebki z galerii.

Kopertówka, dla prawdziwych kobiet

Po co komu miejsce na telefon, portfel i klucze skoro może mieć oszałamiającą torebkę, jaką jest kopertówka? Nosi się ją przede wszystkich eleganckich, wieczorowych strojów. Doskonale sprawdzi się na balach, bankietach i spotkaniach biznesowych. Nie najgorzej wyglądała będzie też na randce. Z reguły torebeczka ta jest mała, mało pojemna i nie posiada paska. Charakteryzuje się tym, że jest w kształcie koperty i to dotyczy każdej z nich. Aktualnie można jednak znaleźć również kopertówki, które są większych rozmiarów, tak zwane XXL, mieszczące nawet teczkę A4. Taki rodzaj tej torebki sprawdzi się nawet na co dzień w biurze, ponieważ pozwoli nam na schowanie dokumentów.

Sprawdź torebki wieczorowe handmade na decobazaar.com.

Listonoszka – kiedy założyć?

Ta torebka jest przydatna na spacery bądź zakupy. Nie jest zbyt duża, ale spokojnie pomieści najpotrzebniejsze rzeczy, takie jak klucze, telefon i portfel. Można w niej schować nawet niewielki parasol! Jest elegancka, ale nie bankietowa. Posiada dość długi pasek, aby można było ją wygodnie przewiesić przez ramię.

Duża, klasyczna torba

Modeli takich torebek jest w ofercie rynkowej mnóstwo. Są one wygodne, pojemne i często również bardzo ładne. Nosi się je na co dzień, sprawdzają się w biurze, na uczelni, na spacerze z dzieckiem oraz na zakupach. Możemy założyć ją również do kina, ponieważ zmieści w sobie przekąski oraz napoje. Ma długi, wygodny pasek albo dwie małe rączki, jako uchwyty. Może być workowata bądź usztywniana. Wszystko zależy od tego, czego potrzebujemy. Włożyć do niej możemy portfel, klucze, kosmetyki, przedłużacz, słonia w karafce – nieważne! Najważniejsze jest to, że pomieści mnóstwo rzeczy. Taka torebka to istna pułapka dla mężczyzn, jednak każda kobieta wie jak się poruszać po jej wnętrzu, aby znaleźć to czego akurat potrzebuje.

Torebki kocha każda kobieta, ale nie każda wie jaką z nich dobrać na poszczególne okazje. Jest to ważne, aby dopełnić kreację i podkreślić swój dobry smak. Warto zatem zastanowić się przed wyjściem jaka torebka pasuje do aktualnego stroju, ponieważ może to dodać bardzo wiele stylu i klasy.

Dodaj komentarz

Top