Jesteś tutaj
Strona główna > Różności

Torba do porodu – co powinno się w niej znaleźć?

Ostatnie dni przed porodem to dla przyszłej mamy spore wyzwanie. Zanim długo wyczekiwany maluszek pojawi się wreszcie na świecie, musi ona wraz ze swoim partnerem przygotować się odpowiednio do pobytu w szpitalu. W tym celu należy wcześniej spakować tzw. torbę do porodu, czyli zestaw wszystkich niezbędnych rzeczy, jakie przydadzą się kobiecie i dziecku. Co na pewno powinno znaleźć się w takiej torbie?

Torba do porodu – czego będziesz potrzebować w szpitalu?

Wyprawka do szpitala przed porodem zawiera naprawdę długą listę niezbędnych rzeczy. Wszystko po to, aby zarówno mama, tata oraz nowonarodzone dziecko przeszli przez okres hospitalizacji w jak najbardziej łagodny możliwy sposób. Jakie zatem przedmioty i akcesoria należy przygotować kobiecie, zanim ta zjawi się szpitalu na porodówce? Oto przykładowa zawartość torby do porodu.

Dokumenty

Pierwsza rzecz, jaka powinna znaleźć się w tzw. torbie do porodu to dokumenty. Bez nich proces przyjęcia do szpitala oraz przygotowania do momentu rozwiązania jest po prostu niemożliwy. Pakowanie swojego zestawu rzeczy potrzebnych do porodu rozpocznij od schowania w torbie skierowania do szpitala, karty przebiegu ciąży, dowodu osobistego, dowodu ubezpieczenia (aktualna książeczka ubezpieczeniowa, druk RMUA, dowód wpłaty składki na ubezpieczenie lub inne) oraz numeru NIP, jeśli prowadzisz własną działalność gospodarczą.

Wyniki badań

Lekarz, który będzie odbierał poród, z pewnością będzie chciał mieć wgląd do wszystkich przeprowadzonych w trakcie ciąży badań. Spakuj więc do torby wyniki krwi, USG i innych konsultacji lekarskich, jakie odbyłaś w przeciągu ostatnich dziewięciu miesięcy.

Przed porodem i w jego trakcie

Rzeczy, które należy spakować do torby porodowej można umownie podzielić na te, które przydadzą się przed i w trakcie rozwiązania oraz te, z jakich skorzysta się, gdy dziecko będzie już na świecie. W pierwszej grupie na pewno muszą znaleźć się dwie wygodne koszule nocne, dłuższy t-shirt, kapcie, skarpety i ewentualnie szlafrok. Nie zapomnieć należy też o nawilżanych chusteczkach, tetrowej pieluszce (przyda się do wycierania twarzy), kosmetykach codziennego użytku, kremu do ust, wody mineralnej, owoców i herbatników.

Po porodzie

Reczy po porodzie przeznaczone są nie tylko dla mamy, ale również dla maluszka. Kobieta na pewno powinna przygotować sobie co najmniej jedną koszulę nocną z rozcięciem, które umożliwi karmienie piersią. Oprócz tego warto wyposażyć się w ręczniki papierowe, jednorazową bieliznę (około 10 sztuk), wkładki higieniczne, specjalne staniki i wygodne ubrania, jakie założysz po wyjściu ze szpitala. Dla dziecka natomiast należy przygotować kilka jednorazowych pieluszek najmniejszego rozmiaru, około 10 sztuk pieluch tetrowych, trzy kaftaniki, trzy pary śpioszków, kilka par skarpetek i rękawiczek, bawełniane czapeczki, ręcznik z kapturem, kocyk, krem pielęgnacyjny, chusteczki, zestaw kosmetyków dla noworodków. Pełną listę wyprawki znajdziesz na BabyBoom.pl – http://www.babyboom.pl/ciaza/porod/torba_do_porodu.html.

Wyprawka do szpitala – co jeszcze zabrać?

Pamiętaj, że czas do porodu może Ci się niesamowicie dłużyć. Warto zatem spakować do szpitalnej torby coś, przy czym zabijesz nudę. Przygotuj sobie zatem jakąś interesującą lekturę, odtwarzacz muzyki z ulubionymi utworami, pamiętnik, tablet itp.

Dodaj komentarz

Top