Jesteś tutaj
Strona główna > Różności

Szafki łazienkowe – jakie wybrać do małej łazienki?

Urządzenie łazienki to w dzisiejszych czasach spore wyzwanie  – musi ona łączyć stylową i modną aranżację z nieprzeciętną funkcjonalnością. Sprawę dodatkowo utrudnia fakt, że na rynku dostępne są tysiące wręcz modeli szafek czy armatury, które potrafią skutecznie namieszać w głowie podczas planowania remontu. Jeszcze większy problem pojawia się gdy nie dysponujemy zbyt dużą przestrzenią – upchnięcie mebli, dodatków i ceramiki łazienkowej na kilku metrach kwadratowych to wyzwanie nawet dla profesjonalnego projektanta wnętrz. Największy problem stanowią oczywiście meble i szafki – od odpowiedniego ich doboru zależy bowiem estetyka i prezencja całego pomieszczenia.

Jakie szafki powinniśmy więc wybrać?

Wybierając szafki i meble (zobacz producent mebli łazienkowych Defra) do małej łazienki, powinniśmy przede wszystkim skupić się na ich funkcjonalności, ta z kolei jest tutaj rozumiana bardziej jako wielofunkcyjność. Przede wszystkim powinieneś zdecydować się na zlew umieszczony właśnie na szafce – dzięki temu zyskasz trochę miejsca na chociażby chemię łazienkową.

Elementem, bez którego nie może obejść się dosłownie żadna nowoczesna łazienka, jest oczywiście lustro. I w tym przypadku warto wybrać szafkę, która lustro ma umieszczone na drzwiczkach. Dzięki temu zyskacie jeszcze więcej przestrzeni na łazienkowe niezbędniki (leki, pasty do zębów, szczoteczki etc.).

Warto też wykorzystać przestrzeni, która dysponujemy nieco wyżej  – przykładem będzie umieszczenie szafki na ręczniki czy bieliznę ponad pralką – jeżeli dodatkowo stoi ona we wnęce, możemy zaoszczędzić na zakupie zabudowanych szafek i powiesić tam kilka półek. Co ważne, będzie to przestrzeń poza zasięgiem dzieci, dzięki czemu możecie tam trzymać niebezpieczne dla nich produkty.

Powiększ wizualnie swoją łazienkę

Niewielkie przestrzenie można wizualnie powiększyć, nie zwiększymy przez to ich funkcjonalności, jednak ogólny wygląd i estetyka zdecydowanie się poprawią. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, w jak prosty sposób można powiększyć optycznie swoją łazienkę. Oto kilka propozycji.

  • Wykorzystaj ścianę

Chodzi oczywiście o umieszczenie na niej czegoś, co będzie sugerowało, że w pomieszczeniu jest więcej miejsca. Może to być chociażby duże lustro, jednak to najlepiej powiesić nad umywalką. Drugim, równie ciekawym rozwiązaniem jest fototapeta – najlepiej jeżeli będzie przedstawiać przestrzeń (las lub morze), nie tylko poprawi estetykę naszej łazienki, ale sprawi wrażenie, że jest ona większa.

  • Światło też może pomóc

Nie od dzisiaj wiadomo, że odpowiednie oświetlenie potrafi odmienić charakter pomieszczenia. Na niewielkich przestrzeniach najlepiej sprawdzi się tzw. światło odbite, czyli takie, które skierowane jest na sufit. Zapobiega ono bowiem tworzeniu się cieni, a to z kolei ułatwia funkcjonowanie w łazience, dodatkowo powiększając optycznie przestrzeń całego pokoju.

Dodaj komentarz

Top