Jesteś tutaj
Strona główna > Różności

Najpopularniejsze rodzaje stolików

Trudno wyobrazić sobie mieszkanie bez stoliku. Służą nam jako miejsce na kawę, ciastko, książkę, czy świeczkę. Stoliki są niezbędne w każdym mieszkaniu. Zazwyczaj każdy stara się dopasować stolik do stylu wnętrza mieszkania, czasem jednak zdarza się, że jest on charakterystycznym elementem, który przyciąga uwagę wszystkich domowników. Na rynku jest obecnie dostępnych wiele rodzajów stolików, dlatego przed zakupem warto poznać specyfikę każdego z nich.

Stolik kawowy

Jest to najbardziej popularny i najczęściej pojawiający się w naszych domach stolik. Można go ustawić wszędzie. Świetnie prezentuje się przy sofie, może wówczas pełnić rolę ławy. Służy oczywiście podczas picia kawy, można także postawić na nim ciasta lub inne przekąski. Jest idealny podczas przyjmowania gości, a także relaksu z książką. Stoliki kawowe są znacznie mniejsze od stołów jadalnych, ale bardzo często posiadają dodatkowe szufladki lub półeczki, które można wykorzystać na przechowanie drobiazgów lub gazet i czasopism.

stolik
Stoliki na: Sardotoutlet.com

Stolik nocny

Stoliki te powinny znajdować się w każdej sypialni. Są one nie tylko bardzo estetyczne, ale również niezwykle praktyczne. Stoliki nocne są zazwyczaj połączone z szafką. Jest ona bardzo przydatna, szczególnie gdy postawi się na niej lampkę nocną. Ułatwia to nocne czytanie lub naukę. Stoliki nocne można także kupić w zestawie z łóżkiem. Tworzy to wówczas piękną całość i daje piękny efekt.

Stoliki do pokoików dziecięcych

Te stoliki powinny być mniejsze, aby dzieci bez większych problemów mogły sięgać po przedmioty, które się na nim znajdują. W pokoikach dziecięcych muszą gościć kolorowe i ciekawe meble, więc podobnie powinno być i ze stolikiem. Ulubione postaci z bajek, żywe kolory lub ciekawe kształty z pewnością zadowolą każdego maluszka, a także idealnie dopasują się do jego pokoju. Należy także wziąć pod uwagę kształt stolika. Nie powinien on mieć kantów, czy zaostrzonych boków, ponieważ może to skrzywdzić dziecko. Stolik, z którego korzystać będą najmłodsi musi być więc zaokrąglony. Ważne jest również to, by był wykonany z materiału, z którego łatwo jest zetrzeć plamy. Gdy stolik taki będzie posiadaj dodatkowe szufladki oraz półeczki, w pokoiku malucha zawsze będzie panował porządek. Każdy ze stolików posiada duże zalety. Każdy z nich ma również inne przeznaczenie. Wśród bardzo bogatej oferty, każdy może wybrać stolik odpowiedni dla wystroju swojego wnętrza. Warto wybierać stoliki, które wykonane są z materiałów o wysokiej jakości, ponieważ pozwoli to na dłuższe użytkowanie tego mebla.

Dodaj komentarz

Top