Jesteś tutaj
Strona główna > Biznes

Startupy – czym są i dlaczego to domena młodych ludzi? Jak założyć startup?

W ostatnim czasie, na każdym kroku słychać, że ktoś pracuje w startupie. Co prawda brzmi to coraz mniej dumnie, jednak są młode firmy, które w bardzo szybkim tempie swój czas i zapał zamieniły w sukces i to właśnie dzięki nim przybywa młodych ludzi, którzy nie chcą pracować w korporacji, a stawiają na coś swojego marząc o wielkim sukcesie.

Startup – co to takiego?

Startup to po prostu młoda firma, która stawia przed sobą więcej zadań niż jedynie przynoszenie stałego dochodu. Przede wszystkim przyświeca jej jasny cel innowacyjności, rozwoju i oczekiwania na wielkie boom, które przyniesie milionowe zyski. Startup to młoda firma opierająca się na pewnych przypuszczeniach, chcąca stworzyć coś zupełnie innowacyjnego, zupełnie nieznanego na rynku, coś co po jakimś czasie przyniesie ogromne finansowe korzyści.

Startup – domena ludzi młodych

Choć w tym nowym biznesowym modelu zdarzają się ludzie po czterdziestce, jest to nadal domena ludzi młodych, najczęściej ludzi, którzy chwilę wcześniej skończyli studia. Taki młody wiek startupowych przedsiębiorców wynika przede wszystkim z ciągłego dążenia i poszukiwania nowej wiedzy, a to jej najbardziej potrzebują ludzie młodzi. Kolejną sprawą są pieniądze, które na początku działalności w tym biznesowym modelu mogą być bardzo skromne.

W końcu najbardziej liczy się w nich idea i chęć rozwoju oraz stworzenie pewnej ścieżki, która pozwoli na wypracowanie ogromnych dochodów w przyszłości. Rozwijanie tej formy biznesu jest również zdecydowanie bardziej ryzykowne, starsi dorośli często nie mogą pozwolić sobie na choćby chwilowy brak dochodu. Dorośli ludzie potrzebują więcej stabilności, a to rozwiązanie jest zupełnie jej pozbawione. Nigdy nie wiadomo, czy coś się uda i wypłynie na światowe rynki, czy będzie jedynie trudną do przegryzienia porażką. A to właśnie spadanie w doliny i ponowne wchodzenie na szczyty jest najbardziej wyrazistą cechą startupów. Młodzi ludzie w tym świecie odnajdują się po prostu zdecydowanie lepiej niż starsi.

Jak założyć startup?

Najważniejsze jest zbadanie rynku i zauważenie realnego problemu, z którym borykają się Twoi potencjalni klienci. I to właśnie na planie rozwiązania tego problemu powinny opierać się Twoje kolejne kroki. Poszukaj ludzi, z którymi możesz współpracować i którzy mają podobną wizję do Twojej. Ponownie zbadajcie rynek, poszukajcie potencjalnych klientów, którzy będą chcieli zakupić od Was dany produkt, czy daną usługę. Dopiero na końcu otwórzcie działalność gospodarczą. Idąc tymi krokami zaoszczędzicie dużo czasu, a przede wszystkim pieniędzy. W tej chwili firmę zakłada się w ciągu kilku dni, więc zawsze zdążysz to zrobić. Jednak jeśli Twój produkt okaże się kompletną porażką, stracisz sporo pieniędzy, dlatego też warto na samym początku mieć realny plan działania. Jednak pamiętaj, że głównym urokiem startupów są wzloty i upadki i ciągłe poszukiwanie czegoś, co firmę wybije na globalne rynki (startupy swoim oprogramowaniem wspiera np. Fakturownia.pl – źródło). Dlatego też nawet jeśli nie uda się za pierwszym razem, szukaj ciągle czegoś nowego, kolejne próby dają Ci sporo wiedzy, która kiedyś być może przeobrazi się w ogromne pieniądze.

Dodaj komentarz

Top