Jesteś tutaj
Strona główna > Sport

Startuje cykl CITY TRAIL! Pierwszy bieg już 13 września

Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to ogólnopolskie zawody przełajowe na dystansie 5 km, które odbywają się w okresie jesienno-zimowym w 10 lokalizacjach w całej Polsce. Tegoroczna edycja rozpocznie się 13 września w Bydgoszczy. Elektroniczne zapisy trwają do końca dnia w czwartek, 10 września.

Edycja 2015/2016 będzie już czwartą w Bydgoszczy. W ostatnim sezonie zawody w Myślęcinku regularnie przyciągały około 600 osób. Rosnąca frekwencja jest powodem modyfikacji trasy – biegi nadal będą odbywać się w Myślęcinku, jednak meta będzie zlokalizowana na terenie Polany Różopole, a start – w jej pobliżu.

Cykl składa się z sześciu biegów na dystansie 5 km. Aby zostać sklasyfikowanym, zdobyć pamiątkowy medal i walczyć o nagrody – trzeba pobiec co najmniej cztery razy.

Zapisy

Do biegów można zapisać się w dwojaki sposób: rejestrując się na stronie http://citytrail.pl/login i płacąc za pomocą elektronicznego systemu – pojedynczy start to 15 zł, karnet 6 biegów w jednym mieście – to koszt 60 zł lub dokonując zapisu w biurze zawodów w dniu imprezy – wtedy koszt jednego startu to 20 zł. Zapisy na stronie internetowej zostaną zamknięte w czwartek, 10 września o godz. 23:59.

Kalendarz cyklu

Pierwszy bieg odbędzie się już 13 września. Terminy kolejnych to: 15 listopada, 13 grudnia, 10 stycznia, 7 lutego, 6 marca. Podczas inauguracji sezonu w Bydgoszczy  czeka na biegaczy szereg dodatkowych atrakcji. Będzie można bezpłatnie skorzystać z kardiobusów czy poradzić się lekarzy. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci – dmuchanych zamków, gier i zabaw z animatorami. Każdy będzie mógł wziąć udział w konkursach z nagrodami od Nationale-Nederlanden, a po zawodach zrelaksować się podczas masażu w strefie fizjo i posilić się w bufecie. Start biegu głównego wyjątkowo odbędzie się o 11:30 (pół godziny później niż zazwyczaj). Biuro zawodów ruszy o 8:30. Od 9:30 będą trwały zawody dla dzieci i młodzieży.

Biegi dla dzieci i młodzieży

W ramach każdej imprezy odbędą się także zawody dla dzieci i młodzieży na dystansach od 300m do 2km. Zapisy dla młodych sportowców odbywają się na stronie www.citytrail.pl (rejestracji dokonuje rodzic lub opiekun) oraz w dniu imprezy w biurze zawodów. Opłata startowa za pojedynczy bieg to symboliczne 2 zł, uiszczane w dniu biegu, z których 1 zł pokrywa koszty organizacyjne, a druga złotówka jest przeznaczana na cele charytatywne. Nowością w cyklu są karnety – można zapisać dziecko na cały sezon z góry – wtedy opłata za 6 biegów to 10 zł, które wpłaca się za pomocą płatności elektronicznych. – W tym sezonie postanowiliśmy wspierać potrzebujące dzieci, stąd połowa wpisowego będzie przeznaczana na konkretny cel – będziemy go podawać przed rozpoczęciem danej kolejki zawodów. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by wrzucić do skarbonki więcej niż 2 zł – cała nadwyżka będzie oczywiście przekazana dzieciom – podkreśla Piotr Książkiewicz, organizator zawodów.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

glownekonf_1230250052

Dodaj komentarz

Top