Jesteś tutaj
Strona główna > Gadżety

Sport w domu? To jest możliwe!

Rzutki, lotki lub po prostu popularny dart – to gra, w której corocznie zakochuje się wiele osób. To niezmiernie prosta gra, która cieszy przede wszystkim kiedy gramy większą grupą znajomych. Granie w darta jest naturalnie całkowicie bezpieczne pod warunkiem, że gra ta będzie używana całkowicie zgodnie z jej przeznaczeniem.

Lotki same w sobie mogą bowiem zrobić krzywdę – zwłaszcza jeżeli używamy lotek profesjonalnych. Umiejętne zawieszenie tablicy do darta w miejscu bezpiecznym jest tu więc absolutną podstawą.

Gra dzięki swojej prostocie i niebywałym emocjom towarzyszącym każdej rozgrywce zjednuje sobie z roku na rok więcej fanów w naszym kraju. Dziś również dart popularny jest w wielu naszych pubach i barach, gdzie możemy stoczyć niesamowitą rozgrywkę z przyjaciółmi lub zupełnie nam nieznanymi ludźmi. Dart ma wiele odmian i sporo osób posiada nawet swoje własne, unikatowe i oryginalne zasady gry w tą grę. Oczywiście są pewne międzynarodowe uzgodnienia odnośnie tego na jakich zasadach odbywają się oficjalne turnieje, ale nasza domowa gra bynajmniej takim turniejem być nie musi, więc mamy pełną dowolność odnośnie ustalenia praktycznie dowolnych zasad. Oczywiście system liczeni punktów jest bardzo prosty.

dart

Wystarczy sprawdzić miejsce, w którym wbiła się lotka i już wiemy ile punktów należy dopisać przy imieniu gracza. Liczbę kolejek i kolejność rzutów możemy ustalić samodzielnie lub posłużyć się gotowymi zasadami międzynarodowymi. W naszym kraju niezwykle wiele osób chętnie grywa w darta i nie ma się czemu dziwić, bowiem jest to niebywale relaksująca gra, w czasie której przednia zabawa jest gwarantowana. Oczywiście dart to również sport, którego nauka zajmie nam nieco czasu. Nie spodziewajmy się, że od razu trafimy dużo punktów lub w ogóle zdobędziemy jakiekolwiek punkty w swoich pierwszych rzutach. Te zazwyczaj będą niecelne. Dart to świetna zabawa, ale będziemy musieli poświęcić nieco czasu na jej nauczenie się i dopiero po pewnym czasie zaskoczymy znajomych liczbą zdobywanych punktów.

W Polsce dart jest niezwykle popularną grą z racji prostoty swoich zasad i niezwykle dużych emocji, które nas czekają przy takiej rozgrywce. Rzucanie lotkami do celu stało się dla wielu z nas sportem obowiązkowym w przypadku zorganizowanych ze znajomymi wyjść do pubu czy baru. Wybieramy często właśnie takie lokale, w których w darta będziemy mogli się zmierzyć ze swoimi przyjaciółmi i doskonale się przy tym pobawić. To świetna zabawa, z której wielu z nas chętnie korzysta.

Dodaj komentarz

Top