Jesteś tutaj
Strona główna > Sport

Spalacze, w jaki sposób pomagają w zredukowaniu tkanki tłuszczowej

Lato zbliża się wielkimi krokami i niesie za sobą coraz większy szał na odchudzanie i zbudowanie „plażowej” sylwetki. Nie ma co ukrywać, że pozbycie się zbędnych kilogramów, które nagromadziliśmy przez zimę, to spore wyzwanie. Galopująca wręcz moda na życie „fit”,  wywołała natychmiastową reakcję rynku, na którym pojawiły się dziesiątki produktów wspomagających nasze wysiłki na siłowniach czy salach treningowych – a z całą pewnością można stwierdzić, że rekordy popularności biją spalacze tłuszczu.

Jak jednak  działają popularne termogeniki,  kto nie powinien ich stosować i czy są w pełni bezpieczne? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Czym są spalacze tłuszczu i jak działają?

Na wstępie trzeba zaznaczyć, że termogeniki nie są cudownym preparatem, dzięki któremu osiągnięcie wymarzoną sylwetkę nie ruszając się sprzed telewizora. To suplement diety, który ma wspomagać intensywny trening fizyczny – który jest warunkiem działania owego specyfiku.

W najprostszym tłumaczeniu, spalacze tłuszczu są mieszanką specjalnie dobranych składników, w odpowiednich ilościach. Część zawartych w nich substancji, można uzyskać w laboratorium, jednak zdecydowana większość to naturalne składniki takie jak: kofeina, guarana czy ekstrakt z zielonej herbaty. Połączenie tych suplementów, ma powodować potęgowanie działania każdego z osobna, co z kolei prowadzi do zwiększenia wydolności  treningowej i przyspieszenia spalania tkanki tłuszczowej.

Jak sama nazwa wskazuje, „spalacze”, mają ułatwić nam zrzucenie nadmiernych kilogramów – i jak się okazuje, mogą być całkiem skuteczne. Termogeniki zawarte w tabletkach (substancje takie jak guarana,  kofeina, CLA, synefryna czy efedryna) potęgują produkcję ciepła w organizmie, a to niesie ze sobą spalanie kalorii. Organizm człowieka pozyskuje bowiem energię nie tylko z aminokwasów, cukrów czy tłuszczy – wzmożona termogeneza również w znaczący sposób wpływa na produkcję energii.

Samą termogenezę można opisać jako ogół procesów metabolicznych, które wpływają na utrzymanie optymalniej temperatury naszego organizmu. Mówiąc wprost – twoje ciało pozyska energie, spalając wszystkie możliwe substancje wysokoenergetyczne, co w prostej linii prowadzi do rozpadu tkanki tłuszczowej.

Jednak w składzie każdego spalacza tłuszczu znajdziemy także składniki takie jak kofeina czy guarana -nie mają one bezpośredniego wpływu na redukcję tkanki tłuszczowej, jednak dzięki nim odczujemy pobudzenie i energię, a to zwiększy naszą wydolność na treningu.

Czy stosowanie spalaczy tłuszczu jest bezpieczne?

Wszystkie badania laboratoryjne wykazały, że stosowanie termogeników jest w pełni bezpieczne i nie zagraża zdrowiu człowieka.  Trzeba jednak mieć na uwadze, że zawierają one substancje pobudzające, które mogą okazać się zgubne dla osób, które mają problemy natury kardiologicznej. Często słyszy się o przypadkach  ludzi, którym zaszkodziło stosowanie tego suplementu, jednak są to wyjątki, które najczęściej spowodowane były niedostosowaniem trybu życia do suplementacji spalaczami tłuszczu.

Jeśli interesuje Cię zdrowy tryb życia, to więcej informacji i artykułów znajdziesz tutaj.

Dodaj komentarz

Top