Jesteś tutaj
Strona główna > Moda i uroda

Skóra gładka i zdrowa dzięki zabiegowi mikrodermabrazji

Zabiegi medycyny estetycznej, które cieszą się coraz większą popularnością, mają przede wszystkim poprawiać nasz wygląd. Dzięki nim skóra prezentuje się młodo, jest świetlista i pełna blasku. Wśród zabiegów medycyny estetycznej, które odznaczają się naprawdę dużą skutecznością, znajduje się mikrodermabrazja. Dzięki niej dochodzi do zwiększenia aktywności komórek, co przekłada się na intensyfikację procesów regeneracyjnych.

Czym jest mikrodermabrazja?

Mikrodermabrazja to nic innego jak specjalistyczny peeling, który odznacza się wyjątkową skutecznością. Jego wykonanie zaleca się zwłaszcza w okresie jesienno–zimowym, kiedy to naszej skórze przydaje się solidne oraz dogłębne oczyszczenie. Dzięki niemu cera stanie się promienna, wygładzona i pozbawiona zanieczyszczeń. Będzie idealnie gładka!

Kiedy warto poddać się zabiegowi mikrodermabrazji?

Zabieg ten okazuje się być niezwykle skuteczny w przypadku osób, których problemem jest nadmierny łojotok. Peeling ten świetnie radzi sobie także z bliznami, zmarszczkami oraz przebarwieniami – zwłaszcza tymi, które pojawiły się na skutek działania promieni słonecznych. Specjaliści medycyny estetycznej coraz częściej mówią również o tym, że mikrodermabrazja pomaga w walce z rozstępami – zmianami na skórze, które przypominają blizny. Na skutek zabiegu dochodzi do stymulacji wytwarzania zarówno elastyny, jak i kolagenu. A to właśnie brak tych cennych substancji sprawia, że nasza skóra staje się bardziej podatna na rozstępy.

Jakie efekty daje zabieg?

Mikrodermabrazja, która wykonywana jest między innymi w warszawskiej klinice medycyny estetycznej SkinClinic, to zabieg bezpieczny i naprawdę skuteczny. Pozwala na głębokie oczyszczenie skóry z zalegających na jej powierzchni zanieczyszczeń. Do tego pobudza procesy regeneracyjne i poprawia jej koloryt oraz napięcie. Skóra po zabiegu mikrodermabrazji jest jędrna, promienna, zachwyca blaskiem i świeżością.

Rodzaje zabiegu

Medycyna estetyczna proponuje dzisiaj swoim klientom aż trzy rodzaje mikrodermabrazji. Wyróżnia się peeling:

  • diamentowy,
  • korundowy,
  • tlenowy.

Podział oparty jest o stosowany materiał złuszczający i wykorzystywane w trakcie zabiegu narzędzie. Mikrodermabrazja diamentowa sięga po minerał kochany przez kobiety na całym świecie – diament. W przypadku peelingu korundowego wykorzystywany jest korund, który jest bardzo drobno zmielony. Mikrodermabrazja tlenowa sięga po tlen. Wydmuchiwany jest on z urządzenia pod ogromnym ciśnieniem i właśnie dzięki temu skutecznie usuwa ze skóry rozmaite zanieczyszczenia.

Kiedy z zabiegu nie można skorzystać?

Mikrodermabrazja to zabieg bezpieczny. Nie jest to jednak równoznaczne z tym, że można go wykonać u każdego. Do przeciwwskazań zalicza się przede wszystkim:

  • aktywną infekcję wirusową,
  • aktywny nowotwór skóry,
  • trądzik – zarówno jego postać różowatą, jak i ropowiczą,
  • naczyniaki jamiste.

Mikrodermabrazji nie wykonuje się również wtedy, kiedy w miejscu, które ma być objęte zabiegiem, występuje znamię. Do przeciwwskazań zalicza się także uszkodzenia skóry – zabieg można wykonać dopiero wtedy, kiedy rana zostanie wyleczona. Jako jeden z nielicznych zabiegów medycyny estetycznej peeling ten można bez obaw wykonywać u kobiet spodziewających się dziecka oraz tych, które karmią swoje potomstwo piersią.

Mikrodermabrazja to zabieg całkowicie bezpieczny – można poddawać mu się bez żadnych obaw. Skutecznie pobudza procesy regeneracyjne, które zachodzą w naszej skórze, a jednocześnie dogłębnie ją oczyszcza, pozostawiając gładką, lśniącą i promienną. To idealny wybór dla tych, którzy chcą oczyścić nie tylko twarz, ale również plecy czy dekolt.

Więcej informacji przeczytasz na stronie internetowej: http://skinclinic.pl/zabiegi-na-twarz/pielgnacja-skory/mikrodermabrazja/.

 woman-765553_1280

Dodaj komentarz

Top