Jesteś tutaj
Strona główna > Różności

Schody marzeń – niebanalne rozwiązania dla wnętrza domu

schody marzeń

Budowa domu jest nieodłącznie związana z podejmowaniem przez inwestora decyzji o elementach wykończenia domu. Trzeba podejmować je bardzo rozważnie, ponieważ wiele z tych pozornie błahych postanowień rzutuje na całe dalsze życie wszystkich mieszkańców.

Ceny działek budowlanych w obrębie miasta kosztują fortunę. To tereny, które są niezwykle atrakcyjne – łączą w sobie wygodę płynącą z użytkowania kanalizacji miejskiej, łatwej komunikacji, prostego dojazdu do miasta z ciszą i spokojem prowincji. W miarę oddalania się od metropolii, ceny ziemi spadają, a wraz z nimi komfort życia- pojawiają się problemy zbliżone do tych wiejskich, a zatem wywóz śmieci, odśnieżanie mniej znaczących dróg itp. Wielkość działki przekłada się zatem bezpośrednio na ostateczny kształt budowanego na niej domu- mniejsze wymagają budynków o piętrowej konstrukcji, na której zmieści się wymarzony metraż. Konstrukcja takich domów wymaga zastosowania schodów, które umożliwią komunikację między piętrami.

W starych domach projektowano osobne klatki schodowe na wyższe kondygnacje. Dawne możliwości technologiczne były w tym zakresie bardzo ograniczone i nie wybiegały poza drewno (wewnątrz) i zwykły kamień (na zewnątrz). Schodami marzeń wielu inwestorów były stopnie wykonane z marmuru, które pokazywały wyraźnie status majątkowy właściciela. Dzisiaj taki przepych jest raczej odbierany jako sposób na reperowanie własnych kompleksów. Dobry gust wyraża się dziś w minimalizmie i uniwersalności stosowanych materiałów. Schody, które są obecnie produkowane nie muszą być chowane w oddzielnych strukturach domu. To prawdziwe schody marzeń, które stanowią swoistą dekorację salonu i są synonimem nowoczesności.

Schody z przezroczystego i matowego szkła

Ogromną popularność zdobyły tzw. szklane schody, które są wykonane z grubego, hartowanego (przezroczystego) lub klejonego szkła (matowego), który jest wykorzystywany do produkcji podstopnic (dla niewtajemniczonych czytelników – podstopnice to ten poziomy element, z którego składa się stopień). Takie przezroczyste stopnie to prawdziwe schody marzeń, które udekorowane zapalonymi świeczkami wprowadzają do wnętrza romantyczny nastrój. To najlepsze rozwiązanie do małych salonów, ponieważ szkło przepuszcza światło i nie obciąża wizualnie wnętrza. Jeśli nie lubisz sprzątać, zapomnij o posiadaniu takich schodów. Marzenia o idealnym wnętrzu nie spełnią się, jeśli nie będziesz regularnie sprzątał szklanych podstopnic.

Schody zawieszone

Jeżeli posiadasz artystyczną duszę i lubisz niebanalne rozwiązania w mieszkaniu, schody zawieszone będą tymi, których szukałeś. W tym systemie poszczególne stopnie są przymocowane do ściany, co sprawia, że wyglądają jak półki. Wizualnie są lekkie i nie dominują we wnętrzu. Podstopnie mogą być wykonane z różnych materiałów, które każdy inwestor bez problemu dopasuje do swojego wnętrza. Najlepsze tego typu rozwiązania znajdziesz na schody24.net.pl.

Schody świecące

To jedna z najdroższych opcji, jakie można zastosować w domowym systemie schodów. Marzenia jednak nie mają swojej ceny- takie stopnie są wykonane z solidnego tworzywa sztucznego, które magazynuje światło słoneczne, a w ciemności je oddaje. Dzięki temu stopnie są widoczne nawet po zmroku.

Dodaj komentarz

Top