Jesteś tutaj
Strona główna > Różności

Salon zapierający dech w piersiach? Architekt wnętrz Ci pomoże

 

Salon zapierający dech

Typowy dla wielu rodzin obraz: wieczór, ojciec leży na kanapie, mama w kuchni, dzieci w gadżetach, cisza w domu jest przerywana tylko telewizorem i szumem sprzętu kuchennego. Atmosfera w domu jest zadawana atmosferą otoczenia. Salon to miejsce, gdzie wszyscy mogą się spotkać, porozmawiać, pograć itp., dlatego musi w nim być coś wyjątkowego. Tą wyjątkowość pomoże zorganizować architekt wnętrz.

Zaprojektować oryginalne wnętrze samemu jest bardzo trudno, dlatego najlepiej zlecić to wszystko specjalistom, oni się na tym znają i zawsze dobiorą coś odpowiedniego do Waszego gustu.

Strefa komunikacyjna

Stojąca pod ścianą sofa i znajdujący się naprzeciw niej telewizor – bardzo często spotykana wersji aranżacji mebli, rodzaj centralnej kompozycji, która jest zamontowana pod resztę wnętrza. Ale co, jeśli postarać się to zmienić. Na przykład, można utworzyć strefę komunikacyjną w salonie w następujący sposób: przesunąć łóżko bliżej środka pomieszczenia, umieścić kilka krzeseł przed nim, między kanapą i krzesłami umieścić stolik. W tej konfiguracji, wszyscy będą siedzieć naprzeciwko siebie, rodzinie z trzech lub czterech osób będzie wygodnie i porozmawiać w godzinach wieczornych, i pograć w gry planszowe i zaprosić gości. Teraz semantycznym środkiem salonu nie jest TV, a wygodne miejsce do komunikacji. A co zrobić z telewizorem? Cóż, można pozostawić go naprzeciwko kanapy, ale nie kupować pod niego stół lub regał w celu zwiększenia wartości telewizora, lepiej po prostu powiesić go na ścianie i rzadziej włączać.

Nieformalny styl

Bardzo często w naszych mieszkaniach salony są urządzone w taki sposób, że wydają się być konserwatywne, które nie są przeznaczone dla całej rodziny, ale raczej dla przyjęcia gości, jako wizytówka. Jednak w ostatnich latach, wielu projektantów zaleca, aby zmienić to nastawienie i podejść do projektowania wnętrz mniej formalnie, nie z prezentacyjnych stanowisk, a pod względem tworzenia maksymalnego komfortu i przyjemnej nieformalnej atmosfery.

Jeśli tylko zaczynacie remont, można wstępnie wybrać dowolny nieformalny styl dla salonu, na przykład, Prowansja (wiele naturalnych odcieni, wiklinowe meble, tapicerka wykonana z naturalnych tkanin, itp.) lub Safari (czekoladowa gama, tekstylia z afrykańskimi motywami, poduszki paski, drewniane meble, itp.) A jeśli chcecie zmienić wnętrze bez rozmachu, można zmienić przestrzeń za pomocą stylowych akcesoriów, nowych zasłon i tkanin, obrazów i plakatów.

Jeśli podoba się Wam pomysł z pokojem, w którym centralne miejsce zajmuje obszar komunikacji, należy pamiętać, że przejście musi przechodzić naokoło obszaru dialogu. Przedmiotem wnętrza, tworzącym przytulną atmosferę, jest kominek. Nawet jeśli z jakichkolwiek przyczyn (finansowych, technologicznych, etc.) nie chcecie utknąć w historii z instalacją kominka, to kompromisem może być kominek elektryczny.

Wybrać styl, a nawet zebrać wiele pomysłów na wnętrza, można za pomocą czasopism lub katalogów. Strategia kopiowania – to bardzo skuteczne narzędzie do tworzenia idealnego mieszkania!

Dodaj komentarz

Top