Jesteś tutaj
Strona główna > Lifestyle

Trzy rodzaje uchwytów samochodowych na telefon – który z nich wybrać?

Odpowiednio dobrany uchwyt samochodowy na smartfon zapewnia wygodę korzystania z urządzenia w czasie jazdy autem. Taki uchwyt musi zatem gwarantować dobre mocowanie dla smartfona i sam musi dobrze trzymać się powierzchni, do której zostanie przytwierdzony. Nie powinien być zbyt duży, by nie przesłaniać widoku na drogę, dobrze gdy jest lekki i gdy oferowane przez niego mocowanie smartfona jest proste w obsłudze.

Obecnie na rynku znajdziemy trzy popularne typy uchwytów samochodowych do smartfonów. Pierwszy z nich to uchwyt instalowany do powierzchni szyby. Drugi rodzaj to uchwyt samochodowy instalowany na kratce wentylacyjnej. Trzeci typ to uchwyt przytwierdzany do powierzchni kokpitu. Trzeci rodzaj uchwytów jest stosunkowo rzadki, bo nie każda powierzchnia samochodowego kokpitu jest gładka, a to utrudnia lub wręcz uniemożliwia prawidłowy montaż uchwytu.

Uchwyty mocowane do szyby

Uchwyt samochodowyTo chyba najbardziej popularny i niezawodny sposób instalacji smartfona w aucie. Zainstalowany na środku szyby uchwyt umożliwia wygodne korzystanie z nawigacji satelitarnej zainstalowanej na smartfonie czy z funkcji rejestracji obrazu – w takim przypadku smartfon staje się klasycznym rejestratorem wideo. Uchwyty samochodowe instalowane na szybie najczęściej wyposażone są w dość duża przyssawkę, która gwarantuje dobre trzymanie uchwytu nawet w czasie jazdy po dużych nierównościach. Dzięki mocnemu mocowaniu, ryzyko przypadkowego wysunięcia się smartfona z uchwytu jest minimalne.

Uchwyty mocowane do kratki wentylacyjnej

Dużą zaletą tego typu uchwytów jest odsłonięcie całej powierzchni przedniej szyby. Uchwyt instalowany jest jednak zwykle poniżej linii wzroku, co dla niektórych osób może być rozwiązaniem mniej wygodnym, zwłaszcza gdy często zerkają na mapę wyświetlaną na ekranie smartfona. Uchwyt samochodowy instalowany na kratce skraca odległość do gniazda zapalniczki samochodowej, co pozwala ładować smartfon w czasie jazdy przy pomocy dość krótkiego przewodu. To duży atut uchwytów tego typu.

Uchwyt instalowany na kokpicie

To dobry wybór dla kierowców dysponujących autami wyposażonymi w dość duży i szeroki kokpit samochodowy. Jeśli powierzchnia kokpitu jest gładka, przytwierdzenie do niej uchwytu samochodowego na smartfona nie będzie stanowiło najmniejszego problemu. W takim przypadku uchwyt będzie mocno trzymał się powierzchni kokpitu i ryzyko przypadkowego wypięcia smartfona będzie naprawdę minimalne. Uchwyty mocowane na kokpicie to pośrednie rozwiązanie pomiędzy uchwytami instalowanymi na szybie i na kratce wentylacyjnej. Z jednej strony w mniejszym stopniu przesłaniają pole widzenia kierowcy, a z drugiej strony skracają odległość do gniazda zapalniczki, przez które można ładować smartfon.

Dodaj komentarz

Top