Jesteś tutaj
Strona główna > Różności

Rodzaje dostępnych w sprzedaży stolików kawowych

Współczesne stoliki kawowe przypominają małe dzieła sztuki. Stanowią źródło inspiracji zarówno dla osób projektujących, jak i tych, którzy szukają idealnego modelu do wyposażenia swojego mieszkania.

Design jest w cenie

Dzisiejsi producenci prześcigają się między sobą w tworzeniu coraz bardziej fantazyjnych produktów, których wyszukana forma czy też wzornictwo ma zaskarbić sympatię jak największego grona kupujących. Niektóre stoliki kawowe cieszą się minimalistycznym wyglądem, inne zaś szeregiem dodatkowych funkcji. Należy sobie jednak uświadomić, że design kosztuje, stąd współczesne meble będą w znacznie wyższej cenie, co ich tradycyjne odpowiedniki. Jeśli weźmiemy pod uwagę efektowny wygląd to okazuje się, że jest to inwestycja godna uwagi.

stoliki kawowe

Stolik kawowy do salonu

Modernistyczny salon bardzo dobrze komponuje się w odcieniach bieli i szarości. Ilość zastosowanego wyposażenia jest ograniczona do niezbędnego minimum. Nie może jednak zabraknąć funkcjonalnego, ale jednocześnie efektownego stolika (http://bbhomeonline.pl/pol_m_Produkty_Meble_Stoliki-kawowe-197.html), który w zależności od osobistych preferencji domowników – może stapiać się z całością lub pełnić zdecydowany akcent aranżacyjny. Szukając stonowanego modelu, warto swoją uwagę skierować w stronę prostych przedmiotów wykonanych na wysoki połysk z drewna bądź włókna szklanego. Osobom szukającym bardziej uderzających dodatków, poleca się fantazyjnie wykończone produkty z drewna, metalu i tworzywa sztucznego, dzięki którym możliwe okazuje się uzyskanie niespotykanego designu.

Stolik kawowy z drewna, metalu i tworzywa sztucznego

Współczesne projekty aranżacji czerpią dużą inspirację ze stylistyki skandynawskiej, stąd też szalenie dużą popularnością cieszą się okrągłe stoliki, osadzone na cienkich nóżkach. Interesująca jest ich kolorystyka, będąca połączeniem białej farby z naturalnym, surowym charakterem drewna. Takie połączenie jest niezwykle efektowne.

Obok drewna, równie interesującym materiałem na stoliki kawowe jest metal. W tym wypadku również możemy spodziewać się prostych, geometrycznych form, pokrytych chromem lub intensywnym kolorem farby. Inspiracji do tworzenia coraz to bardziej wymyślnych form czerpie się ze stylistyki industrialnej, w których zawiasy, nity i śruby to elementy wymagające szczególnego wyeksponowania.

Oprócz stolików kawowych z drewna i metalu, kolejną propozycją jest mebel wykonany z tworzywa sztucznego, bardzo dobrze komponujący się we wnętrzach nowoczesnych, minimalistycznych. Choć z pozoru wygląda na produkt o lekkiej, mało stabilnej konstrukcji, w istocie zaskakuje swoją solidną strukturą, odporną na skrajnie intensywne użytkowanie.

Dodaj komentarz

Top