Jesteś tutaj
Strona główna > Lifestyle

Rekordowo długie urodziny dzięki linii zmiany daty

Myślisz, że nie da się cofnąć w czasie? Niemcowi to się jednak udało i dzięki temu pobił rekord Guinnessa na najdłuższe urodziny.

Sven Hagemeier z Niemiec zawsze był fanem Księgi Rekordów Guinnessa i marzył o tym, żeby się w niej znaleźć. W końcu znalazł rekord dla siebie – na najdłuższe urodziny. Ustanowiony w 1998 roku przez Nargis Bhimji  rekord wynosił 35 godzin i 25 minut. Jak to możliwe? Otóż jego autorka w dniu swoich urodzin podróżowała samolotem z Pakistanu, gdzie mieszka, do Singapuru i San Francisco.

Sven pobił ten rekord aż o 10,5 godziny! W dniu swoich 26. urodzin wyruszył w samolotową podróż z Auckland w Nowej Zelandii do Brisbane w Australii, a potem do Honolulu na Hawajach. Ta ostatnia podroż pozwoliła mu „cofnąć się w czasie” aż o 20 godzin, bo przekroczył linię zmiany daty. Jego urodziny trwały więc nie 24 godziny, ale aż 46 godzin. Dzięki temu Niemiec został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa.

Szkoda tylko, że zamiast świętować Sven większość tego czasu spędził w samolotach. Ale czego się nie robi, żeby pobić rekord!

longest-birthday-header_tcm25-390248

Dodaj komentarz

Top