Jesteś tutaj
Strona główna > Sport

Reebok – pierwsze buty do biegania

W dzisiejszych czasach nie ma takiej osoby, która nie wiedziałaby o wyjątkowej jakości, która charakteryzuje produkowane przez markę Reebok buty męskie i damskie do biegania. Okazuje się, że to właściwie dzięki Anglikowi Josephowi Williamowi Fosterowi, założycielowi marki Reebok, dzisiejsi sportowcy oraz wielbiciele mody sportowej mogą cieszyć się wygodnym i gustownym obuwiem do biegania.

Początki obuwia sportowego

reebok buty męskieKażda osoba, dla której bieganie jest sposobem na życie albo hobby, na pewno miałaby trudności podczas zajęć sportowych, gdyby Joseph Wiliam Foster nie dołączył do klubu amatorów biegania na końcu XIX wieku, co przyczyniło się do powstania marki Reebok.Buty męskie i damskie tego producenta są obowiązkowym wyposażeniem każdego nowoczesnego biegacza. Niestety, w czasach Josepha W. Fostera producenci obuwia zupełnie ignorowali potrzeby sportowców, a więc obuwie nie odpowiadało żadnym wymaganiom biegaczy. Na szczęście, uczestnicząc w zajęciach lekkoatletycznych, Joseph W. Foster zauważył tę niesprawiedliwość i opracował własny model do zajęć sportowych, który dał początek marce Reebok. Buty męskie do biegania, które stworzył Joseph W. Foster, były wyposażone w gwoździe, przymocowane z przodu podeszwy.

Taka delikatna zmiana tradycyjnego obuwia do biegania okazała się niezwykle istotna. Gwoździe pełniły funkcję kolców i zapewniały lepszą przyczepność buta do powierzchni bieżni. Oczywiście, każdy ówczesny biegacz był zainteresowany nabyciem tego niezwykłego obuwia sportowego, dlatego Foster założył własne przedsiębiorstwo krawieckie o nazwie „J. ‘W. Foster & Co”. Decyzja ta była jak najbardziej trafna, i z czasem coraz to więcej sportowców ubranych w buty Fostera zwyciężało na zawodach.

Reebok – współczesna marka

Na początku firma „J. ‘W. Foster & Co” orientowała się na odbiorcę męskiego, lecz z czasem ta tendencja zmieniła się wraz z nazwą producenta, który od 1958 roku nazywa się „Reebok”, co nawiązuje do afrykańskiej antylopy. Dzisiaj każda osoba znajdzie coś dla siebie w ofercie marki Reebok. Buty męskie i damskie produkowane są nie tylko do zajęć z lekkoatletyki, ale także z innych dziedzin sportu. Na przykład, doskonałe obuwie zostało zaprojektowane między innymi do zajęć z fitnessu, aerobiku, sztuk walki, podnoszenia ciężarów. Eksperci tej marki opracowali perfekcyjne rozwiązania do każdego rodzaju wysiłku fizycznego, podwyższając komfort oraz bezpieczeństwo podczas zajęć sportowych.

Warto także zwrócić uwagę na fakt, że w ofercie Reebok buty męskie i damskie, które możemy kupić np. w tym sklepie: https://e-megasport.com/zul_m_Buty-Meskie_Reebok-1148.html, są także przeznaczone do użytku codziennego. W asortymencie tej marki znajdują się unikalne modele, które są doskonałym dodatkiem do każdej kreacji stylowej. Bogactwo palety kolorystycznej a także zastosowanych materiałów zachwyci wszystkich, kto interesuje się modą. Wśród obuwia, oferowanego przez Reebok można znaleźć także niezwykle wygodne sandały oraz trwałe i solidnie wykonane klapki.

Dodaj komentarz

Top