Jesteś tutaj
Strona główna > Różności

Przysmaki dla psa elementem skutecznej tresury

Każdy właściciel psa doskonale wie, że ich pupile uwielbiają otrzymywać smakołyki. Najlepiej te pochodzące ze stołu. Niestety, wspomniane słodkości nie nadają się dla nich do jedzenia, dlatego lepszym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w specjalnie przeznaczone przysmaki dla psa.

Widząc śliniącego się na widok spożywanej przez nas czekolady psiaka, powinniśmy zachować zimną krew. W czekoladzie bowiem znajduje się teobromina, będąca substancją zbliżoną do kofeiny, która wywiera szkodliwy wpływ na nasze zwierzaki. Warto zatem zakupić specjalnie przeznaczone smakołyki, które nie tylko będą dobrze smakować, ale również zapewnią odpowiednią dawkę składników odżywczych.

W sklepach zoologicznych możemy spotkać szereg przysmaków dla psa, przybierających rozmaite kształty. Kostki z kurczakiem czy wołowiną to raptem niewielka część dostępnych produktów, które zaspokoją kubki smakowe nawet najbardziej wybrednego i wymagającego psiaka. Nie brakuje również specjalnych ciasteczek, które wyglądem przypominają herbatniki czy markizy. Mało tego, na sklepowych półkach znajdziemy coś w rodzaju czekolady, tyle że dedykowanej psom, bez zawartości tłuszczu kakaowego. W ich składzie obecne są tłuszcze zwierzęce, roślinne oraz duże ilości białka, dzięki czemu przysmaki dla psa są nie tylko smaczne, ale przede wszystkim zdrowe.

Decydując się na zakup takiego smakołyku, warto jego wielkość dostosować do wzrostu i rozmiarów naszego czworonożnego przyjaciela. Dla mniejszych ras idealne będą małe przysmaki, podczas gdy osobnicy dużych ras z powodzeniem mogą sięgać po duże ciastka. Ponadto, na rynku znajdziemy propozycje skierowane do szczeniąt oraz psich seniorów, których szczęki nie wytrzymują już takiego naporu przy gryzieniu jak kiedyś.
Przysmaki dla psa powinny nieść radość naszym milusińskim, dlatego nie powinny być podawane bez okazji. Nie trudno się zatem domyślić, że stanowią doskonały sposób nagradzania pupili za dobre zachowanie oraz prawidłowe wykonywanie zadanych komend. Nie mniej jednak, nie możemy przesadzać z ich ilością, co może zagrozić powstaniu nadwagi.

Dodaj komentarz

Top