Jesteś tutaj
Strona główna > Różności

Przypadkowy seks z nieznajomą?

Uprawianie seksu przynosi wiele radości i może być źródłem ogromnej satysfakcji dla partnerów. Często seks jest wyrazem miłości i lojalności istniejącej pomiędzy kobietą i mężczyzną. Bywa jednak, że traktujemy stosunki seksualne jak sport. Zwłaszcza mężczyźni nie stronią od przypadkowego seksu z nieznajomą. Czym może on grozić?

Seks bez zobowiązań a ciąża

Dla panów ryzyko ciąży partnerki ma z reguły mniejsze znaczenie niż dla pań, których ta sytuacja szczególnie dotyka. Muszą być świadome faktu, że kochając się z nieznajomym bez zabezpieczenia mogą zajść w ciążę, a partner niekoniecznie musi poczuwać się do tego, aby być ojcem i zająć się dzieckiem.

Choroby weneryczne

Kochając się z przypadkową nieznajomą mężczyzna naraża się na zachorowanie na liczne choroby weneryczne, czyli schorzenia przenoszone drogą płciową. Nawet jeśli kobieta nie ma żadnych widocznych oznak choroby, nie oznacza to, że jest całkiem zdrowa. Uprawianie seksu bez zabezpieczenia z przypadkowymi, nieznajomymi osobami zawsze wiąże się z ryzykiem zachorowania na choroby wywołane przez wirusy, bakterie czy grzyby. Współżycie z osobą zakażoną bez zabezpieczenia powoduje, że prawdopodobieństwo zakażenia chorobą weneryczną jest bardzo wysokie.

Można zarazić się między innymi:

  • kiłą – uszkadza ona układ nerwowy i krwionośny, a zmiany powstałe w wyniku rozwoju choroby są nieodwracalne,
  • rzeżączką – prowadzi do gonokokowego zapalenia spojówek i może stać się przyczyną trwałych uszkodzeń wzorku,
  • chlamydiozą – choroba nie daje żadnych widocznych objawów, ale może powodować stany zapalne narządu rodnego, co prowadzi do bezpłodności lub powikłań ciążowych,
  • świerzbem – choroba zakaźna, objawiająca się dokuczliwym świądem i zmianami skórnymi.

Groźne wirusy

Drogą płciową przenoszą się groźne wirusy, zagrażające zdrowiu, a nawet życiu partnera seksualnego. Wśród nich wymienia się wirusa HPV, HSV i HIV. HPV to wirus brodawczaka ludzkiego. Jest bardzo niebezpieczny ponieważ może przyczynić się do rozwoju raka szyjki macicy i raka prącia.

Zakażenie wirusem HSV może skutkować powstaniem owrzodzenia narządów płciowych, któremu towarzyszy świąd, gorączka i dolegliwości bólowe.

Największe zagrożenie stwarza zarażenie się w trakcie przypadkowego seksu wirusem HIV, który może powodować rozwój nieuleczalnej choroby AIDS. Polega ona na obniżaniu stopnia odporności organizmu człowieka, przez co zapada on na coraz poważniejsze infekcje i jest bardziej podatny na powstawanie nowotworów.

 

Dodaj komentarz

Top