Jesteś tutaj
Strona główna > Lifestyle

Przygotuj się!

woman-1082070_640

Wybierając się na rower nie zapomnij o tym, aby zabrać najpotrzebniejsze rzeczy. Zbliża się wiosna, więc wkrótce rozpoczniemy sezon. Warto więc przejrzeć swoja garderobę i zorientować się, czy znajduje się w niej odpowiednia odzież. Dzisiaj przedstawimy Wam kilka rzeczy, o których powinien pamiętać zapalony rowerzysta, który wkrótce rozpocznie szusowanie po swoich ulubionych trasach.
Wybierając się na dłuższą wycieczkę rowerową poza miasto powinniśmy pamiętać o naszym bezpieczeństwie, o naszym zdrowiu oraz o tym, jaki jest nasz cel podróży. Jeżeli nasza trasa będzie liczyć więcej niż 30 rekreacyjnych kilometrów, należy odpowiednio się przygotować, ponieważ nigdy nie wiemy, co może nas spotkać.

Bezpieczeństwo to podstawa: kask, elementy odblaskowe oraz apteczka w plecaku. Dobrze dobrany kask ochroni Waszą głowę podczas upadku. Amatorzy jazdy po stromych, leśnych zboczach doskonale wiedzą, że kask jest niezbędnym elementem wyposażenia rowerzysty. Dodatkowo nie zapomnijcie o elementach odblaskowych. Zwiększają one Waszą widoczność na drodze. Dzięki nim inni użytkownicy ruchu drogowego będą Was widzieć. Apteczka w plecaku również jest ważnym elementem wyposażenia w plecaku. W razie nagłego wypadku, otarcia czy skaleczenia będziecie mogli szybko udzielić sobie pierwszej pomocy.

Odpowiednia odzież. Zadbajcie o odzież techniczną, która nie wchłania pot i nie sprawia, że ciało męczy się pod mokrą odzieżą. Dodatkowo kurtki Rogelli Crotone ochronią Was przed trudnymi warunkami atmosferycznymi, które często zdarzają się wczesną wiosną lub późną jesienią. Takie kurtki możecie również wykorzystać podczas uprawiania innych sportów, np. biegania lub po prostu podczas długich spacerów.

Przekąski i coś do picia. Są to dwa ważne elementy, które powinny znaleźć się w plecaku każdego, kto wybiera się na dłuższa wycieczkę. Woda jest niezbędnym elementem, zwłaszcza podczas wysokich temperatur. Warto zrobić sobie domowy izotonik i wymieszać wodę z cytryną oraz miodem. Dzięki temu uzupełnimy braki w minerałach i węglowodanach, które mogą spaść podczas dłuższego wysiłku. Jeżeli przewidujesz, że na trasie zatrzymasz się gdzieś na odpoczynek zabierz ze sobą batony energetyczne. Natomiast, kiedy nie planujesz przerwy zaopatrz się w żele energetyczne, które będziesz mógł ze spokojem zażyć podczas jazdy na rowerze.

Wybierając się na dłuższą wycieczkę pamiętaj o tym, aby odpowiednio się do niej przygotować. Zwłaszcza, kiedy jedziesz sam. Nie zapomnij też zabrać ze sobą wszystkich potrzebnych dokumentów!

Dodaj komentarz

Top