Jesteś tutaj
Strona główna > Różności

Jak przygotować się do porodu?

Okres ciąży jest niezwykle emocjonujący dla przyszłych rodziców. W tym czasie wiele się zmienia, a najważniejszą kwestią jest przygotowanie się na nadejście nowego członka rodziny. Im bliżej do wyznaczonego terminu porodu, tym większe mamy obawy. Mimo, że lekarze są w stanie wyznaczyć precyzyjnie termin porodu to często maluszek chce wyjść na świat już kilka dni wcześniej. Warto być przygotowanym na wyjazd do szpitalna.

Gdy wody odejdą nie będzie już czasu na to, aby się pakować – kobieta szybko zostanie zawieziona do szpitala, gdzie będzie mogła spędzić nawet kilka dni. Dobrą praktyką jest wcześniejsze przygotowanie torby, gdzie znajdą się wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy. Gdy nadejdzie czas będziemy mieli wszystko co najważniejsze zaraz pod ręką. Przygotowaliśmy krótką listę rzeczy, które warto mieć przygotowanie.

Dokumenty

Jest to jedna z ważniejszych rzeczy, którą warto mieć. Do zarejestrowania się w szpitalu będą wymagali od nas dokumentów. Powinniśmy wziąć przynajmniej dowód osobisty, na którym zawarte są wszystkie najpotrzebniejsze informacje. Można wcześniej przygotować zgodę na zabiegi, które mogą być konieczne w czasie akcji porodowej np. do ogolenia miejsc intynych czy też wykonania lewatywy. Jeżeli mieliśmy ostatnio robione badania to takie wyniki warto mieć ze sobą – mogą się okazać pomocne w czasie akcji porodowej. Powinniśmy mieć też dowód ubezpieczenia oraz kartę przebiegu ciąży.

Rzeczy na czas porodu

Poród zwykle jest rozłożony w czasie. Od momentu odejścia wód do urodzenia dziecka i łożyska może minąć nawet kilkanaście godzin. W tym czasie kobieta powinna mieć zapewnione wygody, aby lepiej przejść przez tę sytuację. Przede wszystkim należy spakować do torby ubrania, w które będzie można przebrać się na czas porodu – dłuższe podkoszulki, koszula nocna, szlafrok oraz bielizna i kapcie. Warto zabrać ze sobą podstawowe kosmetyki, czyli pastę do zębów, mydło, chusteczki higieniczne, żel do higieny intymnej itd. Dobrze jest spakować też wodę źródlaną niegazowaną oraz kostki czekolady – mogą pomóc do momentu, aż w szpitalu nie znajdą dla nas miejsca.

Rzeczy po urodzeniu dziecka

Po urodzeniu dziecka w szpitalu zwykle spędza się jeszcze kilka dni. Jeżeli dojdzie do komplikacji to może potrwać to znacznie dłużej. Do naszej torby powinniśmy spakować rzeczy tylko na jeden dzień, bo resztę będziemy mogli otrzymać później – ktoś z rodziny na pewno je przywiezie. Ważną rzeczą jest koszula, która przeznaczona jest do karmienia. Powinniśmy zabrać też świeżą bieliznę (kilka par majtek), przybory toaletowe, 2 ręczniki, podpaski poporodowe. Nie zapominajmy o telefonie komórkowym oraz o ładowarce do niego – przez cały czas będziemy mogli być w kontakcie z bliskimi.

Sprawdź formalności po urodzeniu dziecka, których musisz dopełnić w 2016 roku.

Rzeczy dla dziecka

Nie możemy zapominać również o naszym świeżo narodzonym dziecku. Do szpitala warto zabrać ze sobą pieluchy jednorazowe oraz tetrowe, bawełniane koszulki, bawełniane czapeczki, śpioszki, skarpetki oraz rękawiczki oraz kocyk. Te przeczy to absolutnie minimum, które pozwolą na prawidłową opiekę i higienę przez pierwszy dzień. Jeżeli nie doszło do żadnych komplikacji to niedługo będziemy mogli opuścić szpital i dojść do siebie już w swoim domu. On również powinien być dobrze wyposażony, aby mamie i dziecku niczego nie brakowało.

Dodaj komentarz

Top