Jesteś tutaj
Strona główna > Moda i uroda

Przegląd marek oprawek okularów

Okulary w dwudziestym pierwszym stuleciu stanowią nie tylko aparat korekcyjny, ale też element garderoby. To wszystko za sprawą oprawek, które stały naprawdę stylowe. Reklamowane przez najlepsze agencje reklamowe, a projektowane przez najlepsze domy mody okulary chce posiadać niemal każdy. Oto przegląd najpopularniejszych marek oprawek okularów:

Ray-Ban

Ray-Ban to czołowa marka pośród firm zajmujących się tworzeniem najbardziej stylowych oprawek okularów (oprawki Ray Ban w soczewki24.pl). Narodziła się w roku 1936 w dobie postępu lotnictwa wojskowego i cywilnego, stąd pierwsze poważne zlecenie jakie dostała, to zlecenie od Generała McCready’ego na wykonanie okularów dla żołnierzy lotnictwa. Na ich światową popularność wpłynęły ponadczasowość, autentyczność, legendarny styl i wyjątkowa technologia. Ci, którzy noszą Ray-Bany, podobno mają oczy szeroko otwarte, a są wśród nich takie osoby jak: Audrey Hepburn, Tom Cruise i Will Smith.

 

Gucci

Gucci to jeden z najbardziej popularnych domów na świecie, który w 1921 roku założył projektant mody Guccio Gucci.  Z racji tego, że okulary stały się modne, wiele domów mody zaczęło projektować oprawki, a Gucci wysunął się w tej materii na prowadzenie. Wyróżniają się one dropiatymi kolorami, śmiałymi kształtami, stylem retro, a także wykonaniem z bio octanu stanowiącego bardzo innowacyjny materiał. Ponadto okulary opatrzone marką Gucci wytwarza się w sposób ekologiczny.

 

Vogue – Luxottica

Vogue to światowej sławy magazyn modowy, ale Vogue to także marka zajmująca się projektowaniem oprawek okularów. Marka Vogue powstała w 1973 roku i należy do założonej w 1961 roku firmy Luxottica zajmującej się kreowaniem okularów. Okulary Vogue cechują się metropolitalnym stylem odzwierciedlającym panujące aktualnie trendy.

 

Prada

W 1913 roku projektant mody Mario Prada założył markę, którą nazwał od swojego nazwiska Pradą. Prada uchodzi za markę wyznaczającą i przewidującą styl. Choć początkowo słynęła z toreb i tym podobnych akcesoriów, dziś słynie z najlepszych ubrań, a także z okularów. Okulary od Prady łączą niebanalną wizję z komercyjnym sukcesem.

 

Versace

Gianni Versace to jeden z najzdolniejszych projektantów mody na świecie, który zaczynał jako krawiec w sklepie matki, a skończył jako głowa światowego domu mody Versace, założonego przez niego samego w 1978 roku. Projekty wychodzące z domu mody Versace cechują się klasyczną elegancją połączoną z panującymi trendami. Wśród ich stylowych projektów znajdują się między innymi zyskujące coraz większą popularność oprawki do okularów.

 

 

Dodaj komentarz

Top