Jesteś tutaj
Strona główna > Lifestyle

Projektowanie wnętrz – zalety zatrudnienia projektanta

Bez wątpienia skorzystanie z usług projektanta wnętrz może okazać się decyzją, która podniesie komfort życia i zaprocentuje w przyszłości. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie, jeśli sami nie mamy wystarczającego poczucia smaku, więc indywidualna aranżacja mieszkania może zakończyć się w naszym wykonaniu fiaskiem. Tymczasem zatrudnienie projektanta wnętrz niesie za sobą wiele plusów. Spróbujemy przedstawić najważniejsze z nich.

Kompetencje projektanta wnętrz

Projektant wnętrz to osoba, która zwykle ma odpowiednie kwalifikacje do wykonywania swojego zawodu – ukończone studia, kursy, staże. Jednak pamiętajmy, że liczy się nie tyle dyplom, co talent, dlatego warto poświęcić trochę czasu, aby znaleźć projektanta wnętrz, który z pasją i zaangażowaniem podejdzie do powierzonego zadania. Warto wcześniej zapoznać się z jego portfolio, gdyż ono tak naprawdę stanowi wizytówkę. Nie warto też zrażać się do młodych projektantów, którzy w zawodzie dopiero stawiają pierwsze kroki, bo często ich propozycje dorównują tym autorstwa starych „wyjadaczy”, a okazują się przy tym stosunkowo dużo tańsze. Sprawdź usługę projektowania wnętrz we Wrocławiu w Krakowskiej 31.

Wizjonerzy wnętrz

Wykształcenie, ciągłe doszkalanie się, ale przede wszystkim wykorzystywanie zdobytej wiedzy w praktyce sprawia, że projektant wnętrz już po przekroczeniu progu mieszkania ma jego konkretną wizję. Od razu wie, jakie „sztuczki” należałoby zastosować, aby kuchnia sprawiała wrażenie większej, jak urządzić pokój o nieforemnym kształcie lub ze spadzistą ścianą, czy jak zaaranżować pokój dla dwójki małych urwisów. W tym celu projektant wnętrz umiejętnie połączy kolory i tworzywa, dobierze funkcjonalne i ergonomiczne meble.

Poza tym projektanci wnętrz tak przygotowują aranżacje, aby te niewiele traciły na atrakcyjności w perspektywie najbliższych lat. W związku z tym mieszkanie nie jest urządzane według najnowszych trendów, ale dzięki pomocy projektanta wnętrz zostają w nim umiejętnie połączone sprawdzone pomysły z tym, co oferuje dzisiejszy design.

Budżet projektanta

Zazwyczaj z projektantem wnętrz jesteśmy związani umową, która przewiduje, w jakim przedziale cenowym ma on działać. Doświadczenie projektanta pozwala mu o wiele łatwiej zmieścić się w wyznaczonym budżecie, aniżeli osobie, która urządza mieszkanie na własną rękę, nie znając rynku w wystarczającym stopniu. Wówczas o wiele łatwiej o nierozsądne decyzje i zbędne zakupy.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Choć pewnie wiele osób poddaje wątpliwość prawdziwość powyższych słów, to trzeba przyznać, że zatrudnienie projektanta jest oszczędnością na wielu płaszczyznach.

Po pierwsze, nie musimy spędzać długich godzin, chodząc po sklepach meblowych czy dekoratorskich. Nie musimy też przeglądać dziesiątek katalogów, stron internetowych czy blogów. Wystarczy przedstawić projektantowi swoje oczekiwania, posługując się na przykład garścią inspiracji ze zdjęć, a wybrany przez nas fachowiec na tej podstawie będzie już sam szukał najbardziej adekwatnych rozwiązań, uwzględniając przy tym liczbę domowników czy styl życia rodziny.

Ktoś może też powiedzieć, że zatrudnienie projektanta to kosztowny i zbędny wydatek. Owszem, projektant zażyczy sobie odpowiedniego wynagrodzenia za swoją pracę, ale w efekcie otrzymamy tak urządzone mieszkanie, że przez najbliższe kilkanaście lat nie będzie ono wymagało remontów czy pilnej wymiany mebli, gdyż pozostanie równie efektowne i funkcjonalne. Poza tym wartość domów czy mieszkań zaaranżowanych przez projektanta wnętrz staje się automatycznie wyższa.

Pamiętajmy też, że wiedza i doświadczenie projektanta wnętrz uchroni nas przed zakupem nietrafionych mebli czy dodatków, co chyba niejednokrotnie zdarza się, kiedy właściciele sami urządzają swoje wnętrza. Co gorsza, zdarza się, że nieprzemyślane wydatki powodują, że z trudem znajdujemy środki na zakup innych niezbędnych akcesoriów czy mebli. Projektant wnętrz chroni nas przed tego typu sytuacjami, trzymając w ryzach budżet, a sam często ma sieć własnych kontaktów umożliwiających zdobycie znaczących rabatów i zniżek.

Dodaj komentarz

Top