Jesteś tutaj
Strona główna > Lifestyle

Prezent na ślub zamiast kwiatów – co wybrać?

W niektórych regionach praktykuje się tradycję wręczania kwiatów jako dodatek do prezentów weselnych. Głównym podarunkiem jest zwykle koperta wypełniona pieniędzmi lub kosztowny podarunek, który przydaje się Młodej Parze na start. O ile to nie budzi przesadnych kontrowersji to bukiet kwiatów często bywa przedmiotem żywiołowych dyskusji.

W czasie wesela zaprasza się wiele par – często nawet ponad setkę. Jeżeli każda z nich przyniosłaby ze sobą bukiet to byłoby tego naprawdę dużo. Kwiaty maja tendencję do tego, że szybko więdną więc z dużym prawdopodobieństwem już kolejnego dnia większość z nich byłaby do wyrzucenia (szczególnie biorąc pod uwagę warunki w jakich były one transportowane). Coraz częściej można spotkać się z opiniami, że wręczanie kwiatów jest marnotrawstwem i można zastąpić ten podarunek czymś innym, bardziej sensowych. Często sama przyszła Młoda Para zaznacza w zaproszeniu, ze nie chce otrzymywać kwiatów. Zamiast tego można zdecydować się na coś innego. Na co? Oto kilka ciekawych propozycji prezentów ślubnych od Decobazaar.

Alkohol

Możemy zażyczyć sobie, aby zamiast kwiatów goście kupili nam butelkę wina, whiskey lub innego trunku. Pod względem kosztów wyjdzie bardzo podobnie, a prezent będzie znacznie praktyczniejszy. Przy dużej ilości gości uzbiera się tego dużo, ale będziemy mieli zapas alkoholu na długie miesiące.

Zabawki dla dzieci

Coraz częściej możemy spotkać się z prośbą o kupowanie zabawek dla dzieci. Mogą być to pluszaki, samochodziki, lalki, książeczki, żołnierzyki i inne rzeczy, którymi można się bawić. Nie będą one przeznaczone dla dzieci Młodej Pary, ale na cele charytatywne. Jest wiele dzieci, których rodzice nie są zamożni i nie mają nowych zabawek. Często są one zawożone do domów dziecka, gdzie są bardzo chętnie przyjmowane.

Karma dla zwierząt

Podobnym rozwiązaniem jest poproszenie gości o zakup karmy dla zwierząt. Mogą być to zarówno suche karmy, jak również konserwy. Mogą to być też akcesoria w postaci kuwet, legowisk ,smyczy, obroży i innych niezbędnych rzeczy. Zebrane w ten sposób rzeczy mogą posłużyć do poprawienia warunków bytowych zwierząt, które przebywają w schorzeniach.

Kupony lotto

W ostatnich latach bardzo popularna opcja, która daje szansę na duże pieniądze. Z racji tego, że organizacja ślubu i wesela jest dużym wydatkiem to w Młode Pary bardzo często zapatrują się na ten pomysł z dużą nadzieją. Każda para kupuje pełen zakład Lotto, co daje aż 8 możliwości na trafienie. Przy dużej liczbie gości szanse wzrastają. Ustrzelenie głównej nagrody jest mało prawdopodobne, ale trafienie piątki lub kilku czwórek już jak najbardziej realne.

Słodycze

Słodycze z powodzeniem mogą zastąpić kwiaty. Słodkich upominków nigdy za wiele więc przez każdego zostaną przyjęte z otwartymi ramionami. Musimy tylko uważać na ilość słodyczy, która może być naprawdę duża – może okazać się, że nie zdołamy tego wszystkiego zjeść i zmarnujemy je w podobny sposób jak bukiet kwiatów. Jest to dobre rozwiązanie przy mniejszych weselach, gdy wiemy, że liczba podarunków będzie mocno ograniczona.

Dodaj komentarz

Top