Jesteś tutaj
Strona główna > Różności

Prawidłowy dobór wycieraczek do auta

Praca wycieraczek ma kluczowe znaczenie dla naszego bezpieczeństwa na drodze. Zabrudzenia na szybie stanowią niebezpieczeństwo, ponieważ znacznie ograniczają widoczność. Kierowca może stracić czujność, nie zauważyć włączającego się do ruchu pojazdu lub pieszego na poboczu. Czysta szyba, zwłaszcza w czasie intensywnych opadów to podstawa bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu.

Wycieraczki kiedyś i dzisiaj

wycieraczki valeoDawniej wycieraczki były w dużym stopniu standaryzowane i raczej nie mieliśmy problemu z ich doborem. Współczesne modele są bardziej skomplikowane, dlatego ich zakup musi być lepiej przemyślany. Nie jest to wcale minusem – dzięki tak ogromnemu wachlarzowi możliwości jesteśmy w stanie wybrać wycieraczki Valeo dopasowane do naszych potrzeb i możliwości finansowych.

Na co należy zwracać uwagę w czasie zakupu

Poszczególne modele wycieraczek różnią się od siebie nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim budową wewnętrzną. W budowie niektórych piór zastosowano nowoczesną technologię, dzięki której wycieraczki Valeo lepiej przylegają do powierzchni. Wybierając wycieraczki musimy wiedzieć nieco o naszym samochodzie. Warto wcześniej poczytać informacje od producenta na temat naszego samochodu, m.in. jaką ma krzywiznę szyby, jakie zostały zastosowane w aucie mocowania wycieraczek, jaką szerokość ma szyba etc.

Dostępne na rynku modele

Wycieraczki Valeo produkowane są w różnych wariantach, np. ze spojlerami lub bez nich. Jeżeli budżet na to pozwala, lepiej zainwestować w profesjonalne modele wycieraczek, które są trwalsze i dużo lepiej zbierają wodę. Markowe komplety mają dobrze przemyślaną budowę i lepiej dopasowują się do krzywizny szyby. Najczęściej wybierane są klasyczne modele z płaskim piórem. Wiele z nich posiada specjalne adaptery, które pasują do wielu mocowań stosowanych przez producentów. Warto jednak wcześniej upewnić się, czy nasze auto znajduje się na liście modeli rekomendowanych przez producenta wycieraczek. Jeżeli samochód jest fabrycznie wyposażony w płaskie pióra, najbezpieczniej jest zakupić taki sam rodzaj wycieraczek. Niektóre wycieraczki przegubowe nie mieszczą się między szybą a maską. Zaczepy piór płaskich są dostosowane do różnej budowy ramion, dlatego nie będziemy mieli większego problemu z ich dopasowaniem. Popularne są również klasyczne wycieraczki Valeo, czyli bez spojlera. Sprawdzą się w przypadku samochodów wyposażonych fabrycznie w zwykłe komplety. Mają uniwersalny zatrzask i współgrają z większością rodzajów mocowań. Ta opcja nie dotyczy jedynie kompletów posiadających dodatkowy zatrzask.

Dodaj komentarz

Top