Jesteś tutaj
Strona główna > Kuchnia i zdrowie

Porcelanowe inspiracje na prezent

zastawa stołowaPorcelanowe przedmioty od wieków zachwycają nas wyjątkową precyzją i prawdziwym kunsztem wykonania. Na ogół są to przedmioty o wysokim poziomie dekoracyjności, które idealne wpisują się w uroczystą charakterystykę świąt, jubileuszy i różnego rodzaju specjalnych okazji. Z uwagi na przypisywane im cechy, porcelanowa zastawa stołowa czy dekoracyjne porcelanowe filiżanki, są częstym gościem na świątecznych stołach Polaków i nieodłącznym towarzyszem śniadań, obiadów czy kolacji, podczas których podejmujemy ważnych dla nas gości. Tego typu przedmioty stanowią tym samym doskonały pomysł na elegancki prezent dla bliskich lub nieco dalszych nam osób.

Standardowo przyjęło się uważać, że porcelanowa zastawa stołowa to doskonały pomysł na prezent ślubny. Tymczasem porcelanowe drobiazgi możemy wręczać bliskim nam osobom również przy wielu innych okazjach. Takim okolicznościowym prezentem może być atrakcyjnie zdobiona filiżanka z podstawieniem, fantazyjna cukiernica czy sosjerka. Wybór tego typu produktów jest dziś niezwykle duży i nawet jeśli nie dysponujemy pokaźnym budżetem na prezent, wciąż możemy znaleźć drobny porcelanowy upominek, którego naturalne piękno doceni każda obdarowana nim osoba. Najlepszym przykładem tego typu drobnych upominków są wspomniane już wcześniej filiżanki. Jeśli dobrze poszukamy z pewnością znajdziemy elegancką, porcelanową filiżankę w cenie nie przekraczającej wartości kilkudziesięciu złotych. Osoby dysponujące większym budżetem mogą pokusić się o kupno zestawu kawowego lub herbacianego, a także wspomnianej wcześniej cukiernicy lub innego elementu zastawy stołowej tj. czajniczek do parzenia herbaty, sosjerka, waza czy elegancki półmisek.

Ze względu na wysoką cenę porcelany, wieloczęściowa zastawa stołowa w formie prezentu, zarezerwowana jest zwykle na specjalne okazje tj. wspomniane wcześniej śluby oraz na innego rodzaju ważne jubileusze czy wydarzenia rodzinne/zawodowe. Zastawę stołową na ogół wręcza się jako prezent dla dwójki osób, pary lub małżeństwa, a zatem taki prezent jest idealnym prezentem ślubnym lub upominkiem wręczanym właśnie z okazji okrągłej rocznicy ślubu. Niestety składające się z wielu elementów zastawy są na ogół bardzo drogie, dlatego po ten rodzaj upominku sięgamy raczej rzadko, a szkoda, bo takie przedmioty z czasem tylko zyskują na wartości, również tej sentymentalnej. W końcu stają się świadkiem najważniejszych w naszym życiu wydarzeń i uroczystości, w tym spotkań rodzinnych, różnego rodzaju rocznic, świąt i wielu innych istotnych dla nas spotkań.

Dodaj komentarz

Top