Jesteś tutaj
Strona główna > Gadżety

Porcelana nadal budzi zachwyt

Kubki porcelanoweKażdy, kto uczył się w szkole historii, wie, że porcelana została wynaleziona przez Chińczyków już w czasach starożytności. Fakt ten pokazuje, jak wielkim jest ona fenomenem, ponieważ jej produkcja trwa do dzisiaj i zdecydowanie jest ona coraz lepsza. Najlepszej jakości porcelana nie tylko świetnie prezentuje się na ładnie zastawionym stole, ale także zdaje egzamin przydatności przez wiele lat i może służyć jednej rodzinie przez wiele pokoleń. Jest pięknym i trafionym prezentem ślubnym dla młodej pary, która rozpoczyna wspólne życie. Po za tym porcelana, która znajduje się na stole przy rodzinnym obiedzie dodaje niesamowitej elegancji i klasy.

Produkcja przedmiotów z takiego materiału opłaca się, gdyż na pewno nigdy nie przestanie być on pożądany i atrakcyjny. Często spotykane filiżanki lub kubki porcelanowe idealnie sprawdzają się w częstowaniu gości dobrą kawą lub ciekawą w smaku herbatą. Prezentują się bardzo elegancko i podkreślają smak podanemu napojowi. Kubki porcelanowe są różnej jakości. Można wybrać te w wersji tańszej lub wersji droższej, gdzie porcelana jest wytworzona na naprawdę wysokim poziomie.

Istnieje wiele odmian porcelany, najbardziej popularnym rodzajem jest tak zwana porcelana twarda. Uformowane i odlane naczynia poddawane są dalszej obróbce, na przykład filiżanki, kubki porcelanowe i bulionówki otrzymują ręcznie doklejane uszka, wszystkie naczynia są wygładzane i czyszczone, aby nie po produkcji nie posiadały niedoskonałości i były najwyższej klasy. Niektóre produkty z porcelany jak, między innymi talerze, miski i kubki porcelanowe są poddawane dekorowaniu. Współczesne naczynia dekorowane są prawie wyłącznie kalkomanią, zadrukowaną farbami ceramicznymi. Wyjątkiem są złote i platynowe lub po prostu kolorowe linie oraz wykończenia, na przykład na uszkach. Te elementy wykonywane są ręcznie.

Wysokiej jakości kubki porcelanowe są błyszczące, wyszlifowane. Są różne rodzaje nałożenia dekoracji – naszkliwne, czyli wyczuwalne przez palce lub wszkliwne, które są całkowicie wtopione w szkliwo (nadają się do mycia w zmywarkach i podgrzewania w kuchenkach mikrofalowych. Do zmywarek oraz tym bardziej kuchenek mikrofalowych nie można wkładać kubków porcelanowych, których dekoracje są zrobione ze złota lub platyny. Takie kubki będą służyły przez lata, pięknie się prezentowały i dodawały klasy zastawionemu pięknie stołowi.

Dodaj komentarz

Top