Jesteś tutaj
Strona główna > Lifestyle

Popularne pozycje seksualne

W długoletnich związkach często zakrada się monotonia w strefie seksualnej. Partnerzy doskonale znają swoje ciała i wiedzą czego partner od ich oczekuje. Wbrew pozorom to właśnie zdobyte razem doświadczenie i doskonalone umiejętności gwarantują najlepsze doznania. Eksperymenty w łóżku są odskocznią od codzienności i pozwalaną na podniesienie temperatury, ale jedynie na krótki czas. Potem znowu powraca się do sprawdzonych i skutecznych sposobów na osiągnięcie satysfakcji. Dzisiaj zaprezentujemy sześć najpopularniejszych pozycji seksualnych, które zapewniają najlepsze doznania dla obojga partnerów i pozwalają na odkrycie tajemnic alkowy.

  1. Pozycja misjonarska (klasyczna)

Najbardziej klasyczna pozycja z Kamasutry. Pozwala na czerpanie przyjemności ze zbliżenia dla obu partnerów. Znajdują się twarzami zwróconymi do siebie, co pozwala również na zachowanie kontaktu wzrokowego i okazywanie czułości. W tej pozycji kochankowie mogą poczuć swoje ciała i decydować o intensywności stosunku. Wrażenia można spotęgować, gdy kobieta uniesie nogi do góry. W te sposób można zwiększyć głębokość penetracji i intensyfikować doznania.

  1. Pozycja na jeźdźca

Jedna z niewielu pozycji, które oddają całkowitą kontrolę nad stosunkiem kobiecie. Partner w tym czasie leży na plecach, a kobieta znajduje się na górze. Ruchami bioder może decydować o głębokości penetracji i intensywności doznań. Przy tej pozycji partnerzy zwróceni są do siebie twarzami, co potęguje doznania.

      3.Bogini

Pozycja podobna do powyższej. Jedyną różnicą jest położenie partnerów. Mężczyzna zamiast leżeć na łóżku znajduje się w pozycji półsiedzącej lub siedzącej. Kobieta dodatkowo ma możliwość oplecenia partnera nogami jeszcze bardziej zwiększając kontrolę nad doznaniami.

Więcej pozycji seksualnych w Women’s Health.

     4.Pozycja „na łyżeczki”

W wielu związkach uważana za najlepszą pozycję seksualną. Partnerzy leżą na boku w silnym objęciu – kobieta z przodu, a mężczyzna tuż za nią. Jest to pozycja przeznaczona głównie dla par o dużym stażu, pozwalająca na dużo czułości i intymności. Dzięki ułożeniu partnerów możliwy jest długotrwały stosunek bez zmęczenia. Mocniejsze doznania można osiągnąć, gdy partnerka uniesie nogę znajdującą się na górze.

     5. Od tyłu – „na pieska”

Pozycja zapewniające ogromne wrażenia dla obojga partnerów i jednocześnie oddająca niemal całkowitą kontrolę mężczyźnie i zdominowanie partnerki. Pozwala na bardzo głęboką penetrację i ostrzejsze doznania seksualne niż w innych pozycjach. W tej pozycji partnerka pozbawiona jest bodźców wzrokowych, gdyż jest odwrócona do partnera tyłem. Inaczej jest w przypadku mężczyzny, który może obserwować kochankę od tyłu.

      6. 69

Pozycja seksualna przeznaczona do stosunku oralnego. W tej pozycji mężczyzna kładzie się na plecach. Kobieta znajduje się nad swoim partnerem, ale odwrócona w przeciwną do niego stronę. W tej pozycji kochankowie mogą jednocześnie oddać się pieszczotą oralnym. Bardzo często używana przez pary z mniejszym doświadczeniem lub jako element gry wstępnej. Zaletą jest zachowanie kontroli przez obydwu partnerów.

Dodaj komentarz

Top