Jesteś tutaj
Strona główna > Gadżety

Popularne, latające w powietrzu

Drony

Coraz częściej słyszy się o takim czymś jak dron. Nie każdy od razu jest w stanie skojarzyć o co tak naprawdę chodzi i czym konkretnie jest ten dron. Jest to przedmiot coraz częściej wykorzystywany przez fotografów oraz kamerzystów do filmowania oraz robienia ciekawych zdjęć „z lotu ptaka”. Oczywiście może służyć także do użytku prywatnego, jako ciekawy gadżet i oryginalny pomysł na zabawę z dziećmi w ogrodzie, które uwielbiają, jak coś lata wysoko w powietrzu. Dron jest przedmiotem pożądanym, atrakcyjnym na obecnym rynku i powodującym uśmiech u innych ludzi.

AR.Drone to inaczej latający, zdalnie sterowany mini helikopter. Ten model został zaprezentowany ludziom na targach CES w Las Vegas, jak dron notowanego na giełdzie francuskiego przedsiębiorstwa Parrot. Takie drony to quadrokoptery wyposażone w dwie kamery, które służą do nagrywanie filmów wideo w rozdzielczości 640 × 480 pikseli oraz mikroprocesor w architekturze ARM. Najciekawszą zaletą dronów jest fakt, że można nimi sterować za pomocą takich przyrządów jak iPhone, iPod Touch lub iPad, co oznacza możliwość sterowania bez używania dodatkowych pilotów sterujących i tym samym rodzi się większa wygoda. Wersja AR.Drone 2 posiada dwie kamery, jedna z nich to kamera przednia nagrywająca w jakości HD, a druga to kamera dolna. W tym przypadku drony mogą być sterowane nie tylko za pomocą iPhone, iPod Touch czy iPada, ale także za pomocą urządzeń z Androidem, co jest dużym ułatwieniem i lepsza wersją dla osób, które nie preferują systemu operacyjnego IOS.

Mimo wszystko AR.Drone nie jest tak rozpoznawalną wersją dronów, jak najnowsza wersja AR.Drone 2.0, ponieważ to ta najnowsza wersja jest najczęściej prezentowana w telewizji, Internecie i w każdych innych mediach. AR.Drone 2.0 został zaprezentowany kilka lat temu na CES 2012. Jego duże zaletą jest mikroprocesor 1 GHz ARM Cortex A8, przednia kamera z możliwością nagrywania w HD oraz dużo większa i lepsza rozdzielczość 1280 × 720. Oprócz tego mamy kamerę pionową i wysokościomierz dla określania na jakiej wysokości znajduje się aktualnie dron, dzięki pomiarowi ciśnienia powietrza. Kolejnym dodatkiem do najnowszej wersji jest czujnik ciśnienia atmosferycznego oraz kompas 3D. mamy możliwość obserwowania od razu nagrywanego obrazu. Drony bowiem przesyłają obraz na tablet lub smartfon. Zarejestrowane filmy lub zrobione zdjęcia możemy bezpośrednio publikować w takich serwisach jak YouTube oraz Picassa.

Duża zaleta, jaką mają drony, jest ich bardzo mała waga, bo tylko 380 gramów, czujnik ultradźwiękowy oraz system operacyjny Linux. A tylko niektóre z ich specyfikacji. Drony są na pewno bardzo ciekawym gadżetem, budzą podziw i nagrywają oraz robią piękne zdjęcie z perspektywy, którą ciężko osiągnąć na własną rękę. Są coraz bardziej popularne i z miesiąca na miesiąc mają coraz więcej sprzymierzeńców w kamerzystach, fotografach profesjonalnych, ale także wśród amatorów i pasjonatów nową technologią.

Dodaj komentarz

Top