Jesteś tutaj
Strona główna > Gadżety

Pomysły na rozwijające prezenty dla dziecka

Co kupić na prezent dla dziecka, by wyniosło z niego jakąś korzyść – takie pytanie wielokrotnie zadają sobie chrzestni czy bliscy i znajomi rodziców malucha. Jeśli są to jego pierwsze lata życia, można postawić na zabawki rozwojowe, których obecnie w sklepach przybywa, jest ich coraz większy wybór. Dzięki takim zabawkom dziecko ma możliwość konstruowania,przekładania i manipulowania w różny sposób ich elementami.

Ogromną zaletą takich zabawek jest to, że rozwijają one zmysły i postrzeganie, pozwalają pracować nad koncentracją uwagi, wspomagają naukę mówienia, czytania, pisania, czy liczenia, korzystnie wpływając na emocje. To czyni z nich bardzo wartościowy prezent dla dziecka. Dzieje się tak dzięki temu, że dostarczają one odpowiednich bodźców, wpływających na wzrok, słuch, dotyk czy węch, ułatwiając w ten sposób poznawanie świata. Pozwalają także utrwalić wcześniej poznaną wiedzę i umiejętności, wpływają również na samoocenę i satysfakcję z nauki oraz opanowywania nowych zdolności. Mogą stanowić także doskonałe narzędzie motywacyjne, zwiększające chęć do dalszego, samodzielnego rozwoju, co dzieje się świadomie lub nie, w zależności od wieku dziecka.

Do zabawek rozwojowych należą między innymi układanki, puzzle, mozaiki, klocki konstrukcyjne oraz te typu Lego, akcesoria do ćwiczenia grafomotoryki i kaligrafii, a także produkty opisane hasłem ‘Montessori’. Oczywiście wybierając spośród takich zabawek prezent dla dziecka, należy mieć na uwagę nie tylko potencjalną korzyść dla malucha czy starszaka, ale także i jego zainteresowania oraz aktualny poziom rozwoju. Nie bez znaczenia jest również estetyka wykonania i trwałość, które wpływają na to jak chętnie i jak długo dziecko będzie korzystać z takich zabawek.

W Internecie mamy już całkiem dużo sklepów, w których dostępne są tego typu zabawki i pomoce. Warto skorzystać z ich szerokiej oferty i podarować takie prezenty dla dzieci, które zarażą je jakąś nową pasją

Jest coraz więcej sklepów internetowych, oferujących tego rodzaju pomoce. Chociaż nie jest nauczycielem, to nie jeden pedagog mógłby się od niej wiele nauczyć, a także zarazić pasją przekazywania wiedzy dzieciom w sposób dla nich najprzyjemniejszy i najefektywniejszy, bo poprzez pracę z pomocami rozwojowymi. Aby moje przedszkolaki i żłobkowicze osiągali sukcesy intelektualne, systematycznie wyposażam swoją placówkę w te pomoce.

Więcej pomysłów znajdziesz na http://www.e-prezent.pro

prezent dla dziecka

Dodaj komentarz

Top