Jesteś tutaj
Strona główna > Moda i uroda

Pomieszana cera mieszana – jak poradzić sobie z pielęgnacją tłustej i suchej skóry twarzy?

Skóra mieszana to jedna z trudniejszych typów cery w codziennej pielęgnacji twarzy. Jej tendencje do jednoczesnego przetłuszczania się w strefie T, to znaczy na czole, nosie i brodzie, a także przesuszania i nadwrażliwości w pozostałej części twarzy, powodują, że już sam dobór odpowiednich kosmetyków jest bardzo trudnym zadaniem. Jak zatem przeprowadzać codzienną pielęgnację twarzy, by spełnić wszystkie potrzeby cery, a przy tym poprawić jej wygląd?

Cera mieszana – charakterystyka

Wbrew pozorom, cera mieszana jest bardzo łatwa do rozpoznania. Na czole, nosie i brodzie, skóra intensywnie się przetłuszcza, błyszczy się, jest szara i ziemista, a także posiada skłonności do występowania rozszerzonych porów oraz zmian trądzikowych. W pozostałych częściach twarzy, szczególnie na policzkach oraz wokół oczu, skóra jest cienka i delikatna, przez co posiada tendencje do przesuszania oraz podrażnień, a po umyciu twarzy towarzyszy jej często nieprzyjemne uczucie pieczenia i ściągnięcia. Cera mieszana pojawia się zazwyczaj u osób, które posiadają zaburzoną równowagę wodno-tłuszczową na naskórku i jest typowa dla pań, które zmagają się z różnymi zaburzeniami gospodarki hormonalnej.

Kosmetyki do pielęgnacji cery mieszanej

Sucha skóra i cera tłusta w jednym wymaga od nas specjalistycznej pielęgnacji. Decydując się na zakup kosmetyków do pielęgnacji możemy zdecydować się na takie, które zostały stworzone specjalnie na potrzeby cery mieszanej i są dostosowane do wszystkich jej wymagań, lub wyposażyć się w dwa rodzaje różnych kosmetyków – do cery tłustej w strefie T, a także do suchej skóry w pozostałych częściach twarzy. Oba sposoby pozwolą nam poprawić kondycję naszej cery, jednak w przypadku, gdy decydujemy się na stosowanie kilku różnych preparatów, należy ustalić widoczne granice na skórze – nie możemy doprowadzić do sytuacji, w której na policzkach czy skórze wokół oczu znajdą się substancje przeznaczone dla skóry tłustej, bowiem mogą one nasilić podrażnienia w tym rejonie twarzy.

Sucha skóra i cera tłusta – jak ją pielęgnować?

Codzienna pielęgnacja cery mieszanej powinna składać się z trzech etapów – oczyszczania twarzy, tonizowania skóry, a także nawilżania.

  • Oczyszczanie twarzy – w tym przypadku należy skupić się na precyzyjnym usunięciu wszelkich nieczystości ze skóry w postaci resztek makijażu, zanieczyszczeń środowiska, kurzu czy potu. Doskonałym preparatem do oczyszczania skóry mieszanej jest płyn micelarny, który spełnia potrzeby różnych typów cery – zbierze on zanieczyszczenia ze skóry, w tym bakterie i nadmierną ilość łoju, a także złagodzi powstałe na skórze podrażnienia. Zabieg ten odpowiednio przygotuje też skórę na przyjęcie aktywnych składników, zawartych w kremie do twarzy.
  • Tonizowanie skóry – to znaczy odświeżanie naskórka, które równocześnie prowadzi do uregulowania pracy gruczołów łojowych. Ten etap pielęgnacji należy przeprowadzić przede wszystkim na rejonach twarzy, które mają tendencje do przetłuszczania – w ten sposób dodatkowo zbierzemy z niej zanieczyszczenia, z którymi nie poradził sobie płyn do demakijażu, a także poprawimy koloryt cery, która w wyniku nadmiernej produkcji sebum, staje się szara, ziemista i pokryta niedoskonałościami.
  • Nawilżanie skóry – w codziennej pielęgnacji cery mieszanej nie możemy w żaden sposób pominąć etapu nawilżania skóry. To właśnie ten zabieg jest w stanie utrzymać skórę we właściwej kondycji przez cały dzień, a przy tym ochronić ją przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Wybrany krem do twarzy ma za zadanie dokładnie nawilżyć skórę na policzkach i wokół oczu oraz zmatowić ją na czole, nosie i brodzie.

Więcej informacji oraz pełna oferta kosmetyków dla cery mieszanej ze skłonnością do nadwrażliwości, dostępna na stronie:

http://www.laroche-posay.pl/strona-g%C5%82%C3%B3wna/specjalistyczna-piel%C4%99gnacja/Sk%C3%B3ra-t%C5%82usta-i-tr%C4%85dzikowa-t1411.aspx

pretty-woman-635258_1280

Dodaj komentarz

Top