Jesteś tutaj
Strona główna > Lifestyle

Pomady do włosów, olejek do brody, grzebień – wzorowa pielęgnacja u faceta

Mężczyzna, który o siebie dba, dba między innymi o ciało, a włosy należą do elementów ciała. W sporej mierze włosy na głowie i włosy na twarzy przyczyniają się do tworzenia image mężczyzny. Wymagają więc one specjalnej pielęgnacji. W dbaniu o fryzurę i brodę pomagają kosmetyki do pielęgnacji włosów.

Pomady do włosów

Pomady składają się z wazeliny odpowiadającej za połysk i wosku odpowiadającego za chwyt. Stylizują włosy w precyzyjny sposób, choć bardziej sprawdzają się u mężczyzn, którzy chcą swoje włosy przygładzić, niż u tych, którzy chcą je postawić lub rozburzyć. Najlepiej dopasować pomadę do typu swoich włosów. Wyróżnia się pomady ciężkie, średnie i lekkie. Pomady ciężkie zawierają dużo wosku, aby uzyskać mocny chwyt włosów, woskowe pomady kupisz w beardman.pl. Stworzono je dla włosów dłuższych, grubszych i kręconych. Nadają się do fryzur typu pomp, czyli postawionych głównie od strony grzywki. Przy ich pomocy łatwo ułożyć włosy w każdej konfiguracji, ale zmywa się je bardzo trudno. Pomady średnie to kosmetyki zbalansowane w proporcjach między chwytającym woskiem i połyskującą wazeliną. Stworzono je dla włosów o średniej długości. Nadają się do układania włosów dłuższych i krótszych, grubszych i cieńszych, kręconych i prostych. Nie zmywa się ich tak łatwo jak pomad lekkich, ale też nie tak trudno jak pomady ciężkie. Pomady lekkie zawierają więcej wazeliny, aby uzyskać efekt połysku na włosach. Stworzono je dla włosów krótszych, cieńszych i prostych. Nadają się bardziej do nabłyszczania włosów, niż ich układania. Zmywa się bez większych problemów, choć nie zawsze sprawdzają się przy stawianiu włosów.

 

Olejki do pielęgnacji bród

Chociaż coraz bardziej popularne stają się balsamy i kremy, to żaden kosmetyk nie pobije olejków do brody. Olejki, nazywane najbardziej uniwersalnymi kosmetykami do bród,nadal jednak tryumfują pod względem popularności i pod względem działania. Sprawdzają się na brodach każdej długości. Olejki nawilżają, natłuszczają, zapewniają lepszą kondycję i lepszy wygląd włosów oraz obłędnie pachną.

 

Grzebienie do okiełznania włosów na twarzy i na brodzie

Grzebień stosuje się do włosów, a zatem nie tylko do włosów na głowie, ale też do włosów na twarzy. A że włosy lubią żyć swoim życiem i niekiedy przydałoby się, aby żyły w zgrany sposób z życiem mężczyzny, to przyda się grzebień. Zazwyczaj grzebienie do układania brody nieco różnią się od grzebieni do układania fryzur, warto więc zainteresować w oba.

 

Dodaj komentarz

Top