Jesteś tutaj
Strona główna > Lifestyle

Pokój dla nastolatka – oryginalność na pierwszym miejscu.

Urządzenie pokoju dorastającego dziecka to zawsze nie lada wyzwanie. Nastolatek – chłopak lub dziewczyna – ma już zwykle własne, choć może nie zawsze w pełni ukształtowane poglądy, koncepcje i wyobrażenia, na temat wystroju swojego pokoju i jeśli nie chcemy tracić czasu na wielogodzinne awantury, zwyczajnie musimy się liczyć z jego opinią.

meble młodzieżowe
Przy wyborze mebli do pokoju nastolatka nie kierujmy się jedynie swoimi preferencjami.

Oczywiście meble do pokoju nastolatka możemy wybrać samodzielnie, ważne jednak, aby były to meble pokojowe, które rzeczywiście podobają się naszemu dziecku. Warto pozostawić także nastolatkowi pewną swobodę w wyborze dodatków i pomniejszych dekoracji, dzięki którym jego pokój nabierze bardziej indywidualnego charakteru.

Podstawą przy aranżacji pokoju starszego dziecka jest dobór właściwej kolorystyki. Nie chodzi w tym przypadku jedynie o kolor ścian, ale także o kolorystkę zakupionych do pokoju nastolatka mebli oraz co równie ważne, kolor pozostałych dodatków tj. dywan, pościel, zasłony czy oświetlenie. Pamiętajmy, że chłopcy i dziewczęta mają w tej kwestii zupełnie odrębne zdanie i to co będzie odpowiadało córce, dla syna może być kompletnie nieakceptowane. Przed przystąpieniem do urządzania wnętrza pokoju dedykowanego dla dorastającego dziecka, warto zatem przedyskutować z nim sprawy związane z remontem, wspólnie poszukać ciekawych pomysłów lub przynajmniej przedstawić mu kilka ogólnych inspiracji. To gwarancja zadowolenia naszego dziecka, a przy okazji możliwość uniknięcia niekończącej się listy pretensji z jego strony – w końcu dostanie to, czego chciało.

Wybierając meble do pokoju nastolatka(http://meblekalina.pl/meble-mlodziezowe) oczywiście nie możemy kierować się jedynie kwestiami natury estetycznej. Takie meble pokojowe muszą być trwałe i praktyczne w użytkowaniu. W pokoju nastolatka nie może zatem zabraknąć miejsca dla wygodnego łóżka, miejsca do nauki, czyli przestrzeni na biurko lub miejsca na specjalny stolik komputerowy, gdy nastolatek korzysta z komputera stacjonarnego. Praktyczne meble do pokoju nastolatka to także przynajmniej jedna pojemna szafa na ubrania oraz zestaw półek lub regał na książki, płyty CD i DVD.

Przy urządzaniu pokoju i przy samym wyborze mebli do pokoju nastolatka, musimy pamiętać także o dodatkowych akcesoriach tj. odpowiednio dobrane i właściwie rozmieszczone oświetlenie, które zapewni wygodę podczas nauki lub realizacji młodzieńczego hobby, o zakupie odpowiedniego dywanu lub chodnika, a także o ściennych dekoracjach, zasłonkach lub żaluzjach, które zapewnią dorastającemu dziecku większą prywatność. O pozostałych rzeczach z pewnością przypomni wam wasze nastoletnie dziecko.

Dodaj komentarz

Top