Jesteś tutaj
Strona główna > Sport

Pogromcy gór – krótka historia Icebreaker

Kiedy w 1995 roku Jeremy Moon zakładał swoją firmę, jeszcze mało kto przypuszczał, jak wielki potencjał tkwi w wełnie merynosów – nowozelandzkiego gatunku owiec, które mogą poszczycić się wyjątkowo gęstym runem o niesamowitych właściwościach termicznych. Obecnie tego typu wełna jest bazą dla produkcji doskonałej jakości odzieży termicznej i termoaktywnej oferowanej przez firmę Icebreaker. To właśnie dzięki tej wełnie, sama firma stała się rynkowym potentatem w produkcji odzieży dedykowanej dla miłośników zimowych aktywności, podróżników i alpinistów, a także dla wszystkich tych osób, które stawiają na odzież najwyższej jakości.

Współcześnie firma rozrosła się na tyle, że funkcję prezesa objął Rob Fyfe, osoba doświadczona w prowadzeniu biznesu w wymiarze globalnym. Jeremy Moon wciąż pozostaje jednak sercem szybko rozwijającego się koncernu odzieżowego. Źródłem pomysłów i inspiracji dla kolejnych generacji i linii produktów powstających na bazie wełny merynosów. Oczywiście obok wspomnianej wełny firma korzysta również z innych, bardziej nowoczesnych, nie koniecznie naturalnych tkanin o wyjątkowych właściwościach termicznych. W ten sposób może tworzyć produkty dedykowane dla coraz większej liczby odbiorców. Nie tylko miłośników sportów zimowych, ale także dla osób uprawiających biegi, jeżdżących na rowerach, pasjonujących się trekkingiem czy innego rodzaju aktywnościami.

1995, Wellington, Nowa Zelandia – to podstawowe informacje związane z historią firmy Icebreaker. To rok jej założenia i miejsce jej założenia, a także adres obecnej, głównej siedziby rosnącej w siłę spółki. Naturalnie firma już dawno wyszła poza lokalny rynek, a jej produkty eksportowane są do kilkudziesięciu różnych państw świata, w tym do Polski. Icebreaker merino to dzisiaj symbol najwyższej jakości produktów odzieżowych o unikalnych właściwościach termicznych. Rzeczy, które zapewniają wysoki komfort użytkowania w zmiennych warunkach atmosferycznych, nie krępują ruchów, są trwałe i modne, jeśli chodzi o ich wygląd zewnętrzny.

Dla osób, które zainteresowane są produktami tej firmy, w naszym kraju powstał specjalny sklep z jej produktami. Sklep Icebreaker merino-sklep.pl to oficjalny dystrybutor odzieży tej firmy. Znajdziecie w nim mnóstwo oryginalnych produktów z najnowszych kolekcji, a także wiele rzeczy po niezwykle okazyjnych – promocyjnych cenach. Oczywiście jest tu klasyczna bielizna termiczna tej marki, a także popularne koszulki, bluzy, a nawet kurtki. Dodatkowo znajdziecie tu szereg przydatnych akcesoriów sportowych sygnowanych znaczkiem firmy Icebreaker. Warto skorzystać!

Dodaj komentarz

Top